Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CNN'in gündemi Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu

22.12.2013 13:38
CNN Televizyonu, Türkiye'deki yolsuzluk operasyonunu gündemine taşıdı.

CNN İnternatinol Türkiye'de devam eden Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nu mercek altına aldı. İstanbul'dan canlı bağlantıyla dakikalarca konuyu işleyen CNN, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Fethullah Gülen'in açıklamalarına da yer verdi.

BAŞBAKAN'IN BÜYÜKELÇİ HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ RAHATSIZ ETMİŞ

Başbakan Erdoğan'ın "Batılı bunu gördüğü için attığımız adımlar nedeniyle sesiz devrim demiştir. Büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içine giriyorlar. Onlar sesleniyorum: İşinizi yapın. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz. Eğer sizin büyükelçilerimiz de bu tür oyunların içine giriyorlarsa bize haber verin siz göndermeyin biz alırız." açıklamaları görünen o ki CNN'i rahatsız etmiş. CNN Muhabiri, İstanbul'dan yaptığı canlı yayında Başbakan Erdoğan'ın bu ifadelerini de eleştirdi. 

GÜLEN'İN SON KONUŞMASINA DA YER VERDİLDİ

CNN, Fethullah Gülen'in herkul.org sitesinden yaptığı Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu ile ilgili açıklamalarına da yer verdi. CNN Muhabiri'nin Fethullah Gülen'in Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu ile ilgili "Bu olumsuz şeylerin üzerine giden arkadaşlar, kimse onlar binde birini bile tanımıyorum arınma, yıkanma, temizlenme adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa... Yaptıkları şey Kur’an’ın temel disiplinlerine, Sünnet-i Sahiha’ya, İslam’ın hukukuna, modern hukuka, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın, evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın. Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum adamlara, insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar. Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkân vermesin." ifadelerini kelime kelime İngilizce'ye çevirmesi dikkat çekti.

GEZİ'DE DE SAATLERCE YAYIN YAPMIŞLARDI

CNN'in canlı yayınlarına Türkiye alışkın. Daha önce de Gezi olayları sırasında Taksim'den saatlerce canlı yayın yaparak, Türkiye'yi bir kaos ülkesi gibi dünya basınına lanse etmeye çalışmışlardı.

 

Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonuna ilişkin yapılan canlı yayının arka plan görüntüsünün Taksim Meydanı olması da manidardı.

ensonhaber

Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri