Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Coca Cola'nın büyük sırrı deşifre oldu!

21.02.2015 23:50
Formülü ticari sır olarak özenle saklanan sır deşifre oldu

Yaklaşık yüzyıldır dünyanın en sıkı korunan sırlarından biri deşifre olmuş olabilir. Mark Prendergast'ın konuyla ilgili kitabı şirketin güvenlik gerekçesiyle sadece 2 kişinin bilmesine izin verdiği Coca Cola'nın formülünü çözdüğünü iddia ediyor.

İngiliz Metro gazetesinde yer alan habere göre, şirketin kurucusunun yazdığı formülü ele geçirdiğini iddia eden Prendergast, içeceğin içinde kişniş, tarçın ve neroli gibi maddeler bulunduğunu iddia ediyor.

Prendergast'a göre, bu 7 madde içeceğe meşhur tadını kazandırıyor. Prendergast'ın en dikkat çekici iddiası ise, şirketin bu tatları bastırmak için Coca Cola'yı 24 saat boyunca özel bir içerik içinde beklettiği Mark Prendergast'ın bulduğunu iddia ettiği formül şöyle:

29,5 ml sitrat kafein

29,5 ml Vanilya özü

88,7 ml sitrik asit

Çeyrek misket limonu

14 kg şeker

9,5 litre su

Yıllardır komplo teorilerinin değişmez konusu olan ve içinde bulunan maddeler hakkında sıklıkla spekülasyonlar üretilen Coca Cola'yı diğer markalardan ayıran en büyük özelliği şüphesiz sahip olduğu tat. İçeceğe bu tadı veren bitkisel maddeleri sır gibi saklayan şirket, belkide dünyanın en merak edilen sırrını kendi CEO'sundan bile saklıyor.

Bu haber toplam 4526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri