Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Coca Cola'yı Devlet Bahçeli'ye şikayet etti

08.10.2012 12:03
Samsun’un Alaçam ilçesinde ilginç bir olay gerçekleşti.

Reklam Yazarı ve Şair Hasan Sancak (56) Alaçam Kapalı Pazar ve Otopark İnşaatı'nın temel atma törenine katılan Milliyetçi Harket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, ‘Noter Onaylı Rüya'sını kopyalayan Coca Cola, Vestel, Tombi Şeker, Sofix gibi şirketleri şikayet ederek, destek istedi.

6 Ekim Cumartesi günü Samsun'un Alaçam ilçesine gelerek, Kapalı Pazar ve Otopark İnşaatının temel atma törenine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin protokol yerine geldiği sırada kendisini tanıtan Reklam Yazarı ve Şair Hasan Sancak, ‘Noter Onaylı Rüya'sının kopyalayan Coca Colaya karşı altı senedir hukuk mücadelesi verdiğini, Cola'nın gücü ile bilirkişileri ve ulusal televizyonları susturduğunu söyleyerek, 2004 yılında Almanya'da vefat eden annesi Emine Sancak için kaleme aldığı Benim Annem Melekti şiir kitabını ve ve dünyada eşi ve benzeri olmayan, yedi milyar insandan sadce kendisine ve Alaçam'a ait lan ‘Noter Onaylı Rüya' kağıdını verdi.Coca Cola, Vestel, Tombi Şeker Sofix tarafından ‘Rüya' sının ve üç tane senaryosunun büyük şirketler tarafından kopyalandığını söyleyerek destek istedi.

Devlet Bahçeli de “Alaçam'dan sizin gibi değerli bir reklam yazarı ve şairle tanıştığım için çok memnun oldum. Temel atma töreni için geldim. Konuyu fikri haklardan anlayan avukat arkadaşlara inceleteceğim. Hak ihlali yapılmışsa, destek verilecektir” dedi.
 

Bu haber toplam 5280 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri