Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çocukları gelemedi, o gitti evlatlarına...

08.05.2011 18:46
Onun en buruk günü: Kayserili anne Leyla Tekin, öldürülen iki yavrusunun mezarını ziyaret etti.

Kayseri’nin Talas ilçesinde 2 yıl önce kaybolan ve daha sonra öldürüldükleri belirlenen iki kardeşin annesi Leyla Tekin ve babası Hamza Tekin, Anneler Günü'nde çocuklarının mezarını ziyaret etti. 7 yaşındaki Ahmet Tuna ve 6 yaşındaki Dilruba’nın ailesi, dua etti, mezar taşını okşadı, mezar taşı üzerinde bulunan fotoğrafları öptü.

2 yıl önce Ramazan Bayramı’nda şeker toplamak için çıkan Ahmet Tuna ve Dilruba Tekin kardeşlerle komşu çocukları Türkan Ay'ın öldürüldüğü tam 552 gün sonra tespit edilmişti. Hemen arka sokaktaki bir apartmanın üçüncü katında yalnız yaşayan U.V.G. tarafından alıkonulan çocukların evde öldürüldükleri belirlenmişti. Daha sonra çocukların cenazeleri bulunarak ailelerine teslim edilmiş ve Talas ilçesindeki Halefhoca Mezarlığı’na defnedilmişlerdi.

Anne Leyla Tekin ve baba Hamza Tekin, Anneler Günü sebebiyle Halef Hoca Mezarlığı’ndaki çocuklarının mezarlığını ziyaret etti. Anne Leyla Tekin, Anneler Günü'nde çocuklarının kendilerine gelemediğini, onların yanına geldiklerini söyledi. Acılı anne, çocuklarının mezar taşlarını okşadı ve mezar taşındaki fotoğraflarını defalarca öptü.

‘Buruk bir Anneler Günü’ yaşadıklarını dile getiren anne, “Onlar bizim Anneler Günümüzü kutlayacaklardı. Ama biz onların mezarına geldik. Bak oğlum gülerek bizi karşılıyor. ‘Annem babam geldi’ diye. Onlar bize gülerek bakıyor. Her zaman gülerlerdi. Dün biz onlar için fidan diktik. Fidanları yeşerecek. Onlar da fidandı ama onların yeşermesine müsaade etmediler.” dedi.
 

Bu haber toplam 1574 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri