Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çok ağır hesap sorarım

23.02.2011 09:00
“Federasyon ve doping kurulu yüzünden ağır bir mağlubiyet aldık. Yeni oyuncu alabilir miyiz? İstifa edecekler mi etmeyecekler mi? Bir hafta içinde açıklasınlar, yoksa çok ağır hesap sorarım.”

Başkan Aziz Yıldırım, Spartak Moskova mağlubiyetinin ardından Hacettepe Doping Kontrol Merkezi ile Basketbol Federasyonu’na çok sert çıktı. Karşılaşma sonrası hayli sinirli olduğu gözlenen Fener’in patronu, alınan yenilgiyi doping kurulunun Diana Taurasi’yle ilgili skandal doping kararına bağlarken, Basketbol Federasyonu’na da çok sert bir çağrıda bulundu. “Federasyon ve doping kurulu yüzünden çok ağır bir mağlubiyet aldık” diyen Başkan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı: “Euroleague şampiyonluğu için yola çıktık. Ancak doping merkezi ve federasyonun almış olduğu karar neticesinde yenildik. Bunun da sorumlusu Hacettepe Üniversitesi Doping Merkezi ile Basketbol Federasyonu’dur. Federasyon yöneticileri gezmeyi, tozmayı bırakıp, otursun bir hafta içinde ne yapacağına dair karar versin. Biz bu oyuncuları (Diana Taurasi ve Penny Taylor) tekrar oynatabilir miyiz, oynatamaz mıyız? Yeni oyuncu alabilir miyiz? Bunlarla ilgili cevap versin. İstifa edecekler mi etmeyecekler mi karar versin! Federasyon bu kararı bir hafta içinde açıklasın. Acil bekliyoruz.”

‘Acı bir gece yaşadık’
Spartak Moskova maçıyla ilgili değerlendirmesinde de hayli üzgün olan Başkan Aziz Yıldırım, “Türk basketbolu adına çok acı bir gece yaşadık. Fakat tamamiyle doping kararında yapılan hatadan dolayı Final-Four yolunda önümüze engel çıktı” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri