Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pazardan Alışveriş Yapanlara Özel Servis

14.06.2016 16:50
Çorum'da semt pazarlarından alışveriş yapmak isteyenler, belediyenin ücretsiz servis aracıyla pazara götürülüp alışverişin ardından evlerine bırakılıyor.

Çorum'da semt pazarlarından alışveriş yapmak isteyenler, belediyenin ücretsiz servis aracıyla pazara götürülüp alışverişin ardından evlerine bırakılıyor.

Çorum'da ramazan ayında uygulamaya konulan ücretsiz pazar servisi, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Semt pazarlarına gitmek isteyenler, ücretsiz servisten yararlanıyor, alışverişini yaptıktan sonra da tekrar evlerine ulaştırılıyor.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, gazetecilere yaptığı açıklamada, halkın yaşamını kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirterek alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra sosyal belediyecilik faaliyetlerine de önem verdiklerini söyledi.

Kadınlara yönelik birçok proje ve faaliyet yürüttüklerini anlatan Külcü, yeni başlattıkları ücretsiz pazar servisi uygulamasının da bunlardan biri olduğunu aktardı.

Birçok kadının ulaşım sıkıntısı nedeniyle semt pazarlarına gidemediğini dile getiren Külcü, şöyle devam etti:

"Analarımız, bacılarımız pazardan alışveriş yapıyor, paketleri eve götürmekte zorlanıyordu. Buna çözüm olacak bir uygulamayı sosyal yöneticilik anlayışı ile hizmete sunduk. Semt pazarlarında belirlenen noktalardan yarım saatlik periyotlarla düzenli şekilde servis aracımız hareket ediyor, pazarın bulunduğu semtte belirlenen güzergah boyunca kadınlarımızı evlerine bırakıyor."

Semt pazarlarında saat 09.00-17.00 arasında verilecek ücretsiz servis hizmetinden yararlananlar da uygulamadan memnun olduklarını kaydetti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri