Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çözüm sürecine bir destek de işadamlarından

08.03.2013 23:21
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, hükümetin terör sorununu ortadan kaldırmak için başlattığı sürece tam destek verdiklerini söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 80'inci Genel İdare Kurulu Toplantısı'nın ardından gala yemeği verildi. Gala yemeğinin açılışında konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, hükümetin terör sorununu ortadan kaldırmak için başlattığı sürece tam destek verdiklerini söyledi. Olpak, “Ülkemizin geleceği için doğu ve güneydoğu sorununu çözümü için atılan cesur adımları destekliyoruz. Türkiye'nin geleceğini yeniden inşa etmek istiyoruz. Çözüm acımasız terör kadar birikmiş sorunların bitirilmesi, Türkiye'nin kalkınması, özgürlükler ve demokrasi açısından çok büyük bir engelin kaldırılması anlamına gelmektedir” dedi.

MÜSİAD'ın kurulduğu günden bugüne kadar dini ve etnik ayrımcılığa karşı olduğunu vurgulayan Olpak, çözüme katkı vermeye hazır olduklarını söyledi. Olpak, “Çözüme katkı ermeye hazırız. 2007 Güneydoğu Raporu ve 2011'de hazırladığımız Anayasa paketinde huzur ve istikrar adına atılacak adımların önemini ifade ettik. Bugün yaşanan süreci ülkemizin geleceğinin önünü açma olarak görüyoruz. Seçilmiş meclisimizin ve hükümetimizin sağduyusuna güveniyoruz” diye konuştu.

Gala yemeğine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İzmir Valisi Cahit Kıraç, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, AK Parti İzmir milletvekilleri İlknur Denizli, Nesrin Ulema, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Abdurrahman Çabuk'un yanısıra çok sayıda davetli katıldı.

Yemekte MÜSİAD'ın ilk ve ortaöğretim kurumları arasında düzenlediği resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Konuşmaların ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, salondan ayrıldı.

Bu haber toplam 2190 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri