Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cübbeli'nin Said Nursi'ye sorduğu soru

26.07.2012 12:15
Metris Cezaevi'nde halen tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, yeni bir mektup gönderdi.

Metris Cezaevi'nde halen tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü, mektubunda önemli konulara değindi. Öncelikle Fethulllah Gülen ile ilgili gördüğü rüyaya açıklık getiren Cübbeli Ahmet Hoca, bir defa da Bediüzzaman Said Nursi'yi rüyasında gördüğünü ifade etti.

İşte mektuptan bazı bölümler;

"Radikal'ın haberi üzerine birçok kişi avukatımı arayıp Fethullah Gülen Hoca Efendi'yi rüyamda görüp görmediğimi sormuş. Kendisini cezaevine girdiğimden beri iki kere gördüm, ikisinde de sakalı bir tutam, şalvarlı, cübbeli ve sarıklı idi, bir defa üzerinde koyu kavuniçi bir cübbe vardı, hatırladığım o ki benimle ilgileniyor ve dua ediyordu. Ben ne gördüysem onu söylerim, zaten burada çok rüya göremiyorum, görüyorsam da ekseriyetle şekerim düşük vaziyette uyandığım için çoğunu unutuyorum.

TIPAYI SAĞLAMLAŞTIRMASINI SÖYLEDİM

Bir kere de Üstad Bediüzzaman Hazretleri'ni rüyamda gördüm ki onun bazı tafsilatını şöyle hatırlıyorum. Kendisi bir tutam sakallı, cübbeli, şalvarlı ve sarıklı idi, günlerden cuma imiş, ben kendisiyle bulunduğumuz evden çıkıp cumaya gidecekmişiz. İçimden cebimde bulunan yarım şişe ud kokusunu kendisinin benden isteyeceği, istemeden bunu kendisine verme düşüncesi geçerken, tam cebimden kokuyu çıkarıyordum ki istedi, şişeni tıpası gevşek olduğundan bir damla yere damladı, koku Seyyid İbrahim Hazretleri'nin gerçekte bana hediye etmiş olduğu çok kaliteli bir kokuydu. Ben kendisine tıpayı sağlamlaştırmasını aksi halde cebine döküleceğini bildirdim.

BEDİÜZZAMAN İLE NE KONUŞTU?

Tam camiye çıkarken elinde asası ayakta duruyordu ki ben "Efendim! Sizin Yahudi-Hristiyanların cennete gideceğine dair bir beyanınız oldu mu?" diye sordum. Mübarek hiddetlenerek "Bunu nereden çıkarıyorlar, olur mu öyle şey?!" dedi. Sonra cami yoluna yürüdüğümüzü de gördüm, sonrasını hatırlamıyorum." 

Bu haber toplam 15316 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri