Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cübbeli'den sevgililere sevgililer günü mesajı!

13.02.2013 18:58
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün sevhililer günü ile ilgili sözleri tık rekoru kırıyor...
Yarın 14 Şubat sevgililer günü. Bir sevgili hediye ve sürpriz telaşında. Ciddi bir ekonomik boyutu da olan 14 Şubat'la ilgili Cübbeli Ahmet Hoca'nın yıllar önceki vaazı bazı forum ve paylaşım sitelerinde tık rekoru kırıyor.
 
"SEVGİLİLER GÜNÜ DEĞİL ZİNAKARLAR GÜNÜ"
 
Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün bir hıristiyan bayramı olduğuna işaret ederek 'Bizim müslümanlar da oyuna geliyor. Efendim ben sevgilime değil karıma alıyorum hediye diye. Öyle şey olur mu? 14 Şubat Sevgililer Günü değil Zinakarlar günü' diyor.
 
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ'NÜN KÖKENİ
 
Her yıl 14 Şubat'ta kutlanılan Sevgililer Günü'nün kökeni Roma Katolik Kilisesi'ne dayanıyor. Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkan bu kutlama geleneği bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" olarak da kutlanıyor. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılıyor.
 


 
Bu haber toplam 11620 defa okunmuştur
Asıl ...kar
Onur
Ey cübbeli... Senin ne kadar ..........olduğunu bütün millet öğrendi. O koltuğa oturup halkı kandırmaktan vazgeç. Adın çıktı senin.
13 Şubat 2013 Çarşamba 19:49
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri