Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cudi Dağı bombalanıyor

09.09.2011 12:50
Şırnak'ın Cudi Dağı Derebaşı mevkiinde, teröristlerin tespit edildiği bölge havadan ve karadan bombalanıyor.

Çok sayıda asker teröristlerin tespit edildiği operasyon bölgesine kaydırıldı.Terörörgütünden kaçan 3 terörist ise, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu.

Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik hava harekatı devam ederken, güvenlik güçleri yurt içerisinde operasyonları da sürüyor. Şırnak sınırında bulunan askeri birliklere sivil araçlar ile asker sevkiyatı yapılıyor. Cudi Dağı Körseli ve Derebaşı bölgesinde tespit edilen teröristlerin üzerine bomba yağdırıldığı bildirildi. Ayrıca, Şırnak 23 Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan Cudi Dağı'nın kuzey yamacına doğru top atışları yapıldı.

Şırnak merkez ile Uludere ilçesinin karşısına denk gelen ve Kuzey Irak topraklarında bulunan Haftanin ile Kanimasi bölgesinden olası sızmalara karşı, sınır bölgesinin de insansız hava araçları ile sürekli kontrol altında tutulduğu bildirildi.

3 TERÖRİST HABUR'DA TESLİM OLDU

Diğer taraftan, PKK terör örgütü kamplarından kaçan 3 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı'na gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristler, ifadeleri alınmak üzere Silopi ilçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldüğü öğrenildi.
 

Bu haber toplam 2208 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri