Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇUKURCA SALDIRISI İRAN OPERASYONU

18.11.2011 16:02
Sırrı Sakık’ın abisi Şemdin Sakık'ın Diyarbakır E Tipi Cezaevinden AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a gönderdiği mektupta çarpıcı bilgiler...

Erkan Tan'ın programına katılan Şamil Tayyar, Şemdin Sakık'ın 'Kürt Ergenekonu' kitabına yönelik mektubundan bahsetti ve mektupta geçen bazı ifadelere dikkat çekti: 

“Çukurca saldırısı bir İran operasyonudur”

‘KCK operasyonları devam etsin!’

“CHP PKK’nın bitmesini istemiyor ya da Tanrıkulu ikili oynuyor.”

“Her ülkenin Türkiye üzerinde hesabı var!”

“Karayılan’ın yıllar sonra da karnı ağrıyordu!”

Sırrı Sakık’ın abisi Şemdin Sakık Diyarbakır E Tipi Cezaevinden AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın ‘Kürt Ergenekonu’ kitabına yönelik mektup...

“PKK için de KCK için de bu kitap ciddi bir rahatsızlık yaratıyor. Terör örgütü ve uzantıları Hakkari ve Şırnak’ta bu kitap yasaklanmış. Okunmasını engellemeye çalışıyorlar. PKK, üzerinde en çok kitap yazılan örgütlerden biridir. PKK’lı kadrolarla ilgili ağır ifadeler vardır bu kitaplarda. Bu kitabın can yakmasının temel sebebi de derin devlet ile PKK arasındaki ilişkinin ortaya konmasıdır. Uğur Mumcu’nun yarım bıraktığı işi Şamil Tayyar devam ettiriyor diyenler var bu kitap hakkında. Diğer kitaplara bu ölçekte reaksiyon gösterilmedi. Ergenekoncular hedefe koymuştu, şimdi PKK hedefe koydu. Biz PKK ve Ergenekon’un kan kardeşi olduğunu söylüyoruz. Doğru yoldayız.”

Tayyar, Şemdin Sakık’ın mektubunda Çukurca’da 24 askerimizin şehit olduğu son saldırıyla ilgili verdiği bilgiyi de aktardı. Sakık mektubunda: “Çukurca saldırısı bir İran operasyonudur” diyor.

“Terörist gruplarına komutanlık yapmış Sakık: ‘KCK operasyonları devam etsin!’ diyor”


‘Öcalanı’da PKK’yı da tasfiye etmeden Kürt sorunu çözülmez’ diyen Şemdin Sakık’ın mektubunu değerlendiren Tayyar şu sözleri kaydetti:

“Şemdin Sakık kitapta yer alan ‘PKK’nın Kürt sorunu yoktur Kürtlerin PKK sorunu vardır’ cümlesi hakkında; ‘Bu slogan her şeyi anlatıyor. Kürtlerin, Türklerin bu illetten kurtulması gerekiyor. KCK operasyonlarının yapılması gerekiyor. Aksi halde Kürt sorununun çözülemeyeceğini ve Öcalan’ın Kürt sorununda önemli bir engel olduğunu söylüyor. PKK’nın marjinalleşmesi gerektiğini söylüyor. Bunları söyleyen kendi deyimi ile terörist gruplarına komutanlık yapmış Şemdin Sakık’tır.”

“Şemdin Sakık: CHP PKK’nın bitmesini istemiyor ya da Tanrıkulu ikili oynuyor.”

“Şemdin Sakık mektubunun bir bölümünde de o dönemde Diyarbakır Barosu Avukatlarından Sezgin Tanrıkulu’na pişmanlık dilekçesi vermek istedim, talebimi geri çevirdi kabul etmedi diyor. Ardından ‘CHP PKK’nın bitmesini istemiyor ya da Tanrıkulu ikili oynuyor’ diyor. Avukatım ol dedim, istemedi.”

“Her ülkenin Türkiye üzerinde hesabı var!”

“Şemdin Sakık Çukurca saldırısının İran ile ilgisi var diyor. Ben İran’ın terör ile PKK ile mücadele konusunda samimi olmadığını düşünüyorum. Herkes gözlerini açsın. PKK’nın gerisinde Suriye, İsrail var. 36’ya yakın ülke var. O ülkelerin derin yapıları var. Her ülkenin Türkiye üzerinde hesabı var.”

“Karayılan’ın yıllar sonra da karnı ağrıyordu!”

Şemdin Sakık’ın mektubundaki ifadelere yer veren Tayyar şu sözleri kaydetti:

“Sakık: ‘Murat Karayılan’ı Suriye’de gördüm karnı ağrıyordu, yıllar sonra yine gördüm hala karnı ağrıyordu. Savaş nedir bilmez bunlar. Karayılan hep kenarda kaldı, Öcalan da onu Avrupa’ya gönderdi. Savaşın ne olduğunu bilmeyenler uzlaşmaya yanaşmazlar’ diyor. PKK’yı yöneten kadroların savaşın ne olduğunu bilmediğini söylüyor. Gencecik insanları savaşa götürdüler diyor.”

Bu haber toplam 2220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri