Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cuma namazına Erdoğan damga vurdu

31.07.2015 16:09
Cuma namazını Endonezya'da kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk sünneti kıldığı sırada camideki insanlar tarafından dikkatle izlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Endonezya'da bulunan İstiklal Camisi'nde cuma namazını kıldı.

Erdoğan, iki gün kaldığı Çin'den sonraUzakdoğu gezisinin ikinci ayağında Endonezya'nın başkenti Cakarta'ya geçti. Erdoğan, Cuma namazını Cakarta'daki dünyanın en büyük dördüncü camisi olarak kabul edilen İstiklal Camii'nde kıldı.

Endonez ve bazı Türk vatandaşlarının sevgi gösterileri arasında camiye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, camideki İslami eserleri ve Kur'an-ı Kerimleri inceledi. Bazı Endonez vatandaşlarının isteğini kırmayıp, hatıra fotoğrafları çektirdi.

cuma-namazina-erdoğan-damga-vurdu.jpg
Erdoğan'ın Endonezya'da cuma namazı kılarken çekilen bu fotoğraf karesi sosyal medyada günün konusu oldu. 

Cami çıkışında kendisine eşlik eden Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Khalla tarafından uğurlanan Erdoğan'a, heyetinde yer alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden ayrılırken, kendisine "hoşgeldiniz" diye seslenen Endonez ve Türk vatandaşlarını da el sallayarak selamladı.

Bu haber toplam 1716 defa okunmuştur
sov
cemil
gene sov gene sov ibadet allah,la kul arasindadir.bunlarinki.kameralarda.bu namaz allah katinda sayilmaz.
31 Temmuz 2015 Cuma 18:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri