Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'den büyük oğluna: Mafya babası mıyım ben

08.07.2012 12:32
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün oğlu Ahmet Münir Gül’ün sosyal hayatta kimliğini gizlediği ortaya çıktı.

Gazeteci-yazar Mehmet Gündem, cumhurbaşkanlığına gelen binlerce mektup ve e-postadan seçtiklerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte okudu. Ortaya birbirinden ilginç taleplerin yer aldığı Cumhurbaşkanım Mektubunuz Var kitabı çıktı.

OĞLUM BENDEN UTANIYOR MUSUN

Kitapta Gül ailesinin ilginç diyalogları da yer alıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, iş ararken gerçek kimliğini gizleyen ve babasının adını vermeyen büyük oğlu Ahmet Münir Gül’e ‘Oğlum utanıyor musun benden, ben mafya babası mıyım ki’’ diye takıldığı ortaya çıktı.

KİMLİKLERİNİ AÇIKLAMAKTAN KAÇINIRLAR

Türkiye Gazetesi'nden Buket Güven'in haberine göre, Hayrünissa Gül baba oğul arasında yaşanan diyalogları söyle anlattı: ‘Çocuklarım kimliklerini açıklamaktan kaçınır. Söylemezler. Hiç unutmuyorum, endüstri mühendisliğinde okurken staj yapıyorlar. Bisküvi dağıtan bir firmanın kamyonunda oğlum da dağıtım yapıyor. Radyoda ‘Abdullah Gül, şuradan geldi şuraya gitti’ diye haberleri dinliyorlar. Kamyon şoförü de, ‘Ben çok seviyorum Dışişleri Bakanımızı. Şöyle iyi adam böyle iyi adam’ diye anlatıyormuş. Bizimkisi de yanında olduğu halde hiçbir şey söylememiş. Abdullah Bey bunu öğrenince Oğlum utanıyor musun benden, ben mafya babası mıyım ki’ dedi.

BABALARININ KONUMU YÜK OLUŞTURUYOR

Büyük oğlu Ahmet Münir’in mütevazılığını da kitapta anlatan Hayrünnisa Gül, ‘3 ay işe giremedi, iş aradı. Yani kendi emeğiyle bunu yapmak istedi. ‘Biz babamızın adıyla onun keyfini sürelim’ yok çocuklarda. Aksine endişe var, ‘Biz yanlış yaparız da babamız mahcup olur’ diye. O yüzden babalarının konumu çocuklar üstünde bir yük oluşturuyor. İmtiyaz değil’ ifadelerini kullandı. 

Bu haber toplam 23362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri