Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Abdullah Gül'den Haşim Kılıç açıklaması

26.04.2014 18:45
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AYM'nin kuruluş yıl dönümündeki konuşmasında hükümete yüklenmişti. Salonda Kılıç'ı dinleyenler arasında olan Gül açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "(Anayasa Mahkemesi) Devlet kurumları arasında bu tip birortamın çıkması üzücü. Birazcık üzüldüm ona doğrusu. Düşünceler ifade edilebilir ama bunlar daha farklı üslup içinde olursa o zaman şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor, mümkün oluyor."

 

 Gül: "(Cumhurbaşkanlığı seçimleri) Bunları konuşuyoruz işte. Bunları konuşmanın zamanı dedik. Siz de biliyorsunuz. Konuşuyoruz ama önümüzdekikısa süre içerisinde bunlar netleşir. Neticeleri görürsünüz." dedi.

Cumhurbaşkanı Gül: "(Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklaması) Hepimiz bir şey söyleyeceğiz. Ben, bir şey söyleyeceğim, o, bir şey söyleyecek. Biz, ikimiz kendi aramızda, ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz neticeye varırız. Bundan dolayı Türkiye herhangi bir risk biçmesin." dedi.

 "(MİT Kanunu) Ben, bazı şeyleri değiştirttim. Bazı şeyler eklendi." eklendi diyen Gül " Nihayet tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak merci bellidir." dedi.

Cumhurbaşkanı Gül: "(Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıl dönümündeki yüz ifadesi için) Ben de hayret ediyorum. Doğrusu, yani her şeyi böyle istismar edenlere de... Meclis resepsiyonunda da sıcaktı orası. Böyle bir şey yazmışlar. Terleme hikayesi. Bunların bu tip istismar edilmesini çok hoş karşılamıyorum. O söylediğim konuyu (yüz ifadesi) bugün fark ettim. Bugün söylediler. Bunu internet sitesinde falan... Bunlar artık doğrusu hafif şeyler." dedi.

Bu haber toplam 1820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri