Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Mikrofon Kazası Gerçeği Ortaya Çıkardı"

24.11.2011 13:00
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül “Herkes bizim kadar açık değil. Mikrofon kazaları meydana geldiğinde güvendiği müttefiklerinin İsrail hakkındaki düşüncelerini herkes duyuyor” dedi.

İngiltere’de resmi ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül İngiltere Dışişleri Bakanlığı şemsiyesinde faaliyet gösteren Wilton Park düşünce kuruluşunda yaptığı konuşmasında İsrail ve Arap Baharı ile ilgili konuştu.

İsrail Ortadoğu’da Samimi Değil

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül şunları söyledi: "İsrail bölgedeki durumu çok iyi analiz etmeli. Samimi bir sürecin olmadığını herkes biliyor. Bir taraftan barış yapalım derken bir taraftan konutlar yapılıyor. İsrail yönetimi yürüttüğü politikaları ile müttefiklerine de yük oluyor. Herkes bizim kadar açık değil. Ama bazen mikrofon kazaları meydana geldiğinde güvendiği müttefiklerinin İsrail hakkındaki düşüncelerini herkes duyuyor. İsrail artık stratejik bir yaklaşıma başvurmalı. Bu da 1967 sınırlarıdır."

AÇIK MİKROFON OLAYI

Amerikan Başkanı Barack Obama ile Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, G-20'de mikrofonun açık olduğunu unutunca yalancı diye niteledikleri İsrail Başbakanı Netanyahu'dan bıktıklarını itiraf etmişlerdi.

Bu haber toplam 2692 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri