Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan İstanbul'da bayrama girecek

05.11.2011 23:59
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Van'a gidecek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bayramı İstanbul'da karşılayacak.

Devletin zirvesi ve liderlerin birçoğu, bayramın ilk gününde Ankara dışında olacak.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Van'a gidecek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bayramı İstanbul'da karşılayacak.

Liderlerin Kurban Bayramı programı belli oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçtiğimiz hafta içinde planlanan ancak ertelenen Van ziyareti Kurban Bayramı'nın birinci günü gerçekleştirilecek.

Gül, Bayram Namazını depremzedeler ile birlikte kılacak, ardından bölgede incelemelerde bulunacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise Kurban Bayramı'nı İstanbul'da geçirecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Van'da, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara'da bayramı karşılayacak.

Liderler yayımladıkları mesajlarla milletin kurban bayramını kutladı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, mesajında manevi değerlerin gücüne vurgu yaparak, "Manevi değerlerimizin kuvvetlendiği bir Kurban Bayramı'nda daha yaşadığımız sıkıntı ve acıları geride bırakarak geleceğe güvenle bakacağımız günlere adım attığımız inancını koruyorum'' dedi.

Başbakan Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bayramın birlik ve beraberliğe yaptığı katkıyı vurguladı.

Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan sıkıntılar, güçlükler ve acı tecrübeler dolayısıyla bu bayrama buruk girdiğimizi belirterek, lakin, bu bayramın bütün yaralarımızı sarmak için bir vesile, bir fırsat olduğunu da unutmayalım. Ben, doğrusu bayramı kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin pekiştirilmesi için bir fırsat olarak görüyorum. Hep böyle görelim" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da mesajında milli birlik ve dayanışmanın önemi üzerinde durdu.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Terör vurdu, parçalayamadı, bölemedi. Deprem vurdu, yıkamadı. Kardeşliğimizi, yardımlaşmamızı, dayanışmamızı pekiştirerek Bayrama geldik. Çünkü biz, tasada ve kıvançta ortağız." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajında da kardeşlik vurgusu vardı.

Devlet bahçeli mesajını şöyle sürdürdü: "İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı'nda dualarla yapılan ibadetlerin, gerçekleştirilen ziyaretlerin, uzanan yardım ellerinin bizi sımsıkı bir şekilde sardığı ve kardeşliğimizi güçlendirdiği açıktır."

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri