Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül şiddet yasasını onaylayacak mı?

29.11.2011 11:15
Özel Yetkili Savcı Berk, şike iddianamesini bitirdi.

Masada hazır bekleyen iddianame, mahkemeye sunulmak için Çankaya Köşkü'nün yeni Şiddet Yasası'nı onaylamasını bekliyor

Şike Soruşturması'nda son nokta kondu. 3 Temmuz'dan beri soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk şike iddianamesini bitirdi. Fakat mahkemeye sunulmayı bekleyen dosya, Çankaya Köşkü'nden gelecek haberi bekliyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM'den geçen yeni Şiddet Yasası'nı daha onaylamadı. Gül'ün onay ya da olası vetosunu da değerlendirme kapsamına alan savcılık makamı, Çankaya Köşkü'nden çıkacak kararı bekliyor.

15 GÜN İNCELEME SÜRESİ VAR

Başsavcı Vekili Fikret Seçen ve Soruşturma Savcısı Mehmet Berk'in resmi gazetede yayımlanacak yasa değişikliği sonrası değerlendirme yapacakları ve iddianamedeki yol haritasını belirleyecekleri öğrenildi. Başsavcılığın şimdilik gelişmeleri yakından takip etmekle yetindiği bildirildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün önüne gelen yasa değişikliğini 15 gün inceleme süresi bulunuyor. Bu süreyi son ana kadar kullanma hakkı bulunan Abdullah Gül'ün hemen onaylayıp yayımlanmak üzere resmi gazeteye veya veto edip meclise geri gönderme yetkisi var.

Bu haber toplam 1980 defa okunmuştur
siddet yasasi
ibrahim cabuk
haber yapan arkadaslar konuyu net olarak verememis ,dusununce anladim ki bu siddet yasasi sporla ilgili bir yasadir haberleri guncel olarak takip etmeyen birisi bunu anlayamaz,lutfen konulari aydinlatilmis olarak okuyucuya aktaralim
29 Kasım 2011 Salı 13:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
siddet yasasi
ibrahim cabuk
gazetenin haber basligi olmaliydi ve bu konu islenmeliydi ,gazeteci kardesimiz kulagini ters taraftan tutmus haberleri guncel takip etmeyen birisi bu haberi zor anlar..
29 Kasım 2011 Salı 13:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri