Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adli Yıl açılışında konuştu

01.09.2016 15:07
Hukuk içerisinde çalışmaların yürütüldüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı, darbecilerin yakalanarak savcıya götürülmesine dikkat çekti.

Bu yıl Adli Yıl Açılış Töreni'ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ev sahipliği yaptı. Açılış töreni, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in konuşmasıyla başladı. Cirit'in konuşmasından sonra kameralar karşısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçti.

"JANDARMA VURABİLİRDİ, YAKALADI SAVCIYA GÖTÜRDÜ"

FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu gece, kendisini almaya ya da öldürmeye gelen darbeci teröristleri hatılatan Cumhurbaşkanı, "Ey dünya, sen bize neyi soruyorsunuz. Şahsımı almaya ya da vurmaya gelenler günlerce Marmaris’in ormanlarında gizlendiler. Bizim jandarmamız onları vurmadı. Vurabilirdi. Yakaladı, savcıya götürdü. Biz çalışmalarımızı hukuk içinde sürdürüyoruz ama diyorum ki geciken adalet adalet değildir. Bir an önce gereken yapılmalıdır." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adli Yıl açılışında konuştu

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Yargıtay Başkanımız, şayet adli yıl açılışı burada yapılmasaydı, alternatifinin bir otelin eksi ikinci kattaki salonu olduğunu ifade etmişti ki 600 kişilik bir salon. Şimdi şu anda bu salonumuzda bin 500 civarında bir katılım söz konusu. Burada böyle bir kongre ve kültür merkezinin devletin kurumlarının emrinde olduğunu kendilerine ifade etmek suretiyle buraya davet ettik ve burada bugün bu toplantıyı yapıyoruz, hayırlı olsun. Millet adına görev yapan yargının, milletin mekanında adli yıl açılış töreni yapması, yargı bağımsızlığına gölge düşürmez, tam tersine yargı bağımsızlığını güçlendirir.

Millet adına görev yapan yargının milletin mekanında adli yıl açılışı yapması yargı bağımsızlığını güçlendirir.

15 TEMMUZ GECESİ..

15 Temmuz darbe gecesindeki tavrı nedeniyle ben milletimle iftihar ediyorum. 15 Temmuz gecesi adalet teşkilatı iyi bir sınav verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adli Yıl açılışında konuştu

ÇOK DAHA FARKLI ÇALIŞMAMIZ LAZIM

Bundan sonra bizim çok daha farklı çalışmamız lazım. Hiçbirimizin ülkemizin ve milletimizin çıkarları, ihtiyaçları dışında bir kritere göre hareket etme hakkı yoktur. 15 Temmuz'dan öncesi başkadır, sonrası bir başkadır. Öyle olmak zorundadır. Şahsım dahil, kendini siyasi veya bürokratik hırsa kaptıranlara tavsiyem; böyle anlarda hemen açıp 15 Temmuz şehitlerinin listesine bakmalarıdır.

FETÖ OPERASYONLARI

FETÖ operasyonları kapsamında 15 Temmuz'dan beri gözaltına alınan 3 bin 495 hakim ve savcının adalet teşkilatımızda herhangi bir zaafa yol açmayacağına, tam tersine gerçek adaletin tesisi konusunda ciddi bir rahatlama sağlayacağına inanıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adli Yıl açılışında konuştu

FETÖ denilen hain yapıyı kahru perişan eden nedir biliyor musunuz? Söz sahibi, güç sahibi oldukları her yerde sergiledikleri adaletsizliklerdir, merhametsizliklerdir. Bunu yaptılar, sadece ve sadece kendi mensuplarının çıkarlarını gözeten, diğer herkesin hakkını, hukukunu yok sayan anlayışları sebebiyle FETÖ, milletimizin gönlünde zaten mahkum olmuştu. Emniyet teşkilatımızın, adliye teşkilatımızın yaptığı iş milletin gönlündeki bu manevi mahkumiyeti şimdi vicahiye çevirmektir.

EY DÜNYA

O gece 30 küsür kişi darbecilerden öldü. Fakat 241 kişi darbe karşısında direnenlerden şehit oldu. Demek ki bizler darbecilere kalkıp da güvenlik güçlerimize bunların hepsini vurun diye bir emir vermedik. Bunları yakalayın adalete teslim edin dedik. Ey dünya, sen bize neyi soruyorsunuz.

ŞAHSIMI VURMAYA GELENLER

Şahsımı almaya ya da vurmaya gelenler günlerce Marmaris’in ormanlarında gizlendiler. Bizim jandarmamız onları vurmadı. Vurabilirdi. Yakaladı, savcıya götürdü. Biz çalışmalarımızı hukuk içinde sürdürüyoruz ama diyorum ki geciken adalet adalet değildir. Bir an önce gereken yapılmalıdır."

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri