Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden kişi emniyet müdürü çıktı!

07.11.2015 16:30
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret eden bir kişinin Emniyet Müdürü olduğu ortaya çıktı.

Erzurum'da 'Prikolna" rumuzu ile sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakeret edildiğini tespit eden polis, şahsı gözaltına alınca şaşırtan bir durumla karşı karşıya kaldı.

FETÖ'YÜ ÖVMÜŞ!

Erdoğan'a hakaret eden kişinin emniyet müdürü olduğu ve paylaşımlarındaFETÖ'yü övdüğü anlaşıldı. Gözaltına alınan emniyet müdürü serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet büyüklerine sosyal medyadaki bir hesap üzerinden hakaret ettiği öne sürülen şüpheli, emniyet müdürü çıktı.

SOSYAL MEDYADAKİ RUMUZU: PRİKOLNA

Sosyal medyadaki ''Prikolna'' rumuzlu hesap üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edildiği ihbarını değerlendiren Erzurum Cumhuriyet Başsavcıvekili Volkan Kavukçu, konuyla ilgili soruşturma başlattı.

FETULLAH GÜLEN PROPAGANDASI YAPTI

Soruşturma kapsamında hesap üzerinde yapılan incelemede, paylaşımlarda Cumhurbaşkanı ile devlet büyüklerine hakaret içeren ifadelerin yer aldığı veFetullah Gülen'in propagandasının yapıldığının tespit edildiği kaydedildi. Aynı rumuzla diğer sosyal medya sitelerinde de hesapların açıldığını belirleyen savcılık, söz konusu hesapla ilgili yaptırdığı teknik incelemede, hesabın emniyet müdürü Ö.K tarafından kullanıldığını tespit etti.

Savcılığın talimatı doğrultusunda harekete geçen emniyet güçleri, şüpheli emniyet müdürünü gözaltına aldı. Polis, emniyet müdürünün kullandığı telefon, bilgisayar gibi cihazlara da incelemek üzere el koydu. Cihazlar üzerindeki incelemede, şüpheli emniyet müdürünün yaptığı iddia edilen paylaşımlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet büyüklerine yönelik hakaret içeren ifadelerin yer aldığı, ayrıca Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandasında bulunulduğu ileri sürüldü.

Gözaltına alınan emniyet müdürü, savcılıkça ''Cumhurbaşkanı'na hakaret''suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi Erzurum 2. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifadesi alınan şüpheli emniyet müdürü, atılı suçla ilgili herhangi bir kastı olmadığını iddia ederek, söz konusu hesabı, haberleri takip etmek amacıyla açtığını öne sürdü.

Şüpheli emniyet müdürü, ''Twitter hesabını açmak için aldığım mail hesabı, yaklaşık bir yıl önce şifre konusunda zorlanmıştı. Bu durumun olabileceğini düşünüyorum, Cumhurbaşkanı'na karşı bir hakaretim olmamıştır'' ifadelerini kullandı.

Hakimlik, şüphelinin üzerine atılı suçlamanın kovuşturmasının Adalet Bakanlığı'nın iznine tabi oluşu, delillerin toplanmış olması, bu aşamadan sonra delilleri karartma ihtimalinin bulunmaması, tutuklamanın bir tedbir olması, üzerine atılı suçun kanundaki yaptırımı, alacağı muhtemel ceza ve bu cezanın infazına ilişkin yasal hükümleri de göz önüne alarak tutuklama talebinin reddine karar verdi. Hakimlik, şüpheli hakkında adli kontrol hükümleri kapsamında yurtdışına çıkış yasağı getirilmesine hükmetti.

Bu haber toplam 1786 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri