Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Eren Erdem'e sert tepki: Bu nasıl ihanettir

17.12.2015 16:39
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da yaptığı konuşmada Rus televizyonunda Türkiye’yi suçlayan ifadeler kullanan CHP'li Eren Erdem'in sözlerine sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığını ziyaret edecek, raylı sistem açılışı ve 72 adet tramvay taşıtının hizmete alım töreninde halka seslendi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Sizleri hasret ve muhabbetle selamlıyorum. Açılışını yapmak üzere bir araya geldiğimiz 72 adet tramvay setinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Konya ulaşım alanında ülkemizin en gelişmiş şehirlerinden biri haline geldi. Konya Türkiye ve dünyanın tüm şehirleri ile adeta bir adım mesafesinde yakınlaştı. İnşallah Konya her alan lokomotif şehirlerinden biri olacak. Biz bugüne kadar olduğu gibi değerli Başbakanımız ile Konya ve Konyalı kardeşlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Anadolu'daki ilk devletimizin başkenti olan Konya bu coğrafyada yaşadığımız tüm sevinç ve hüzünlerin kaynağıdır.

Ülkemizde Konya ve Konyalının duruşu ve asaletinden nasibini almayanlar da var. Türkiye'nin başı hangi ülke ile sıkıntıya düşse gidip o ülke ile saf tutanları üzüntü ile görüyoruz ibretle seyrediyoruz. Rusya ile yakın ilişkiler kurulduğunda bizi Avrupa'ya sırt dönmekle suçladılar. Şimdi yaşadığımız sıkıntılar nedeniyle Rusçu kesildiler. Aynı durumu Yunanistan, Ermenistan velhasıl tüm dünyaya uygulayabilirsiniz. Türkiye'nin sorun yaşadığı ülkenin yanın yer alanları her alanda görmeniz mümkün. Kendi ülkelerine ihanet âdeta iliklerine işlemiş. Bunu Erdoğan düşmanlığı ve hükümet muhalefeti ile perdelemeye çalışıyorlar. Ama bunların asıl düşmanlığı bu ülke ve milletedir. Dik duruşumuzdan hiç şüpheniz olmasın biz sadece rabbimizin huzurunda rükûda eğiliriz. Bunların düşmanlığı milletimizin temsil ettiği değerleredir.

CHP'Lİ EREN ERDEM'E TEPKİ: BU NASIL İHANETTİR!

Huzur tesis edilinceye kadar bu mücadele orada devam edecek. Durmak yok, aynı kararlılıkla devam edecek. Aynı şekilde Kurşunlu Camii'ni yakanlar bunun bedelini ödemeye devam edecekler. Yabancı bir devlet kanalında kendi devletini kimyasal silah satmakla suçlayanlar ihanet çemberine dahil oluyorlar. Kendi partisinden bir ses var mı? Bu nasıl bir ihanettir. Sen nasıl olur da Suriye gibi bir terör devletine sain gazı vermekle suçlayabilirsin? Bunu partisinin içinde barındıranlara yazık. 

Bu haber toplam 1666 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri