Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail eleştirilerine cevap

04.07.2016 02:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40 yıl önce nasıl mücadele ediyorsa bugün de aynı şekilde davrandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen bir iftar programına katıldı. İftarın ardından konuşma yapmak üzere kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"TAYYİP ERDOĞAN 40 YIL ÖNCE NASIL DÜŞÜNÜYORSA.."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail ile varılan mutabakata yönelik eleştiriler için “Bizim, herhangi bir sebepten dolayı eğildiğimizi büküldüğümüzü, davamızdan vazgeçtiğimizi düşünen varsa çok büyük bir iftiradır. Tayyip Erdoğan 40 yıl önce nasıl düşünüyorsa, hissediyorsa, nasıl mücadele ediyorsa bugün de aynı şekilde davranıyor” dedi.

erdogan_2086_11000000.jpg

"BU ÖRGÜTÜN TEK HEDEFİ İSLAM'A ZARAR VERMEKTİR"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Menfur saldırıda hayatını kaybeden Iraklı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör eylemlerinde hayatlarını kaybedenlerin ailelerinin ve Irak halkının başı sağ olsun. Daha birkaç gün önce aynı örgütün İstanbul'da gerçekleştirdiği terör eylemine maruz kalmış bir ülke olarak, Iraklı dostlarımızı, kardeşlerimizi çok iyi anlıyoruz. DAİŞ denilen terör örgütü, İslam'ın ve Müslümanların adını kullanarak aziz dinimizi ve mensuplarını hedef alan son dönemdeki en büyük şer örgütüdür. Bu örgütün İslam'la ve Müslümanlıkla en küçük bir ilişkisi yoktur. Tam tersine bu örgütün tek hedefi İslam'a ve Müslümanlara zarar vermektir.

"HERKES YERİNİ, KONUMUNU BİLECEK"
Bizim atacağımız adımlarda asıl düşündüğümüz Gazzeli kardeşlerimizdir. Heniye’dir, Meşaldir, Abbas’tır. Muhatabımız bunlar. Bunun dışındakiler bizim için teferruattır. Kusura bakmasınlar, herkes yerini, konumunu bilecek.

FİLİSTİN'DE GAZZE'DE NE YAPTIĞIMIZI KARDEŞLERİMİZ ÇOK İYİ BİLİR
Bizim Filistin'de, Gazze'de ne yaptığımızı oradaki kardeşlerimiz çok iyi bilir. Bunu kimseye de bizim buralardan mikrofonlarla meydanlardan anlatmamıza gerek yok. 'Şunu, şunu yaptık' demeye gerek yok. Biz 'at denize balık bilmezse Halik bilir' anlayışıyla yola devam ediyoruz ve bundan sonra da böyle devam edeceğiz."

Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri