Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e petrol yanıtı

26.11.2015 14:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ile gerilimden sonra Putin'in Türkiye'ye yönelik IŞİD suçlamalarına cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muhtarlar toplantısında Putin'in Türkiye'ye yönelik sözlerine sert cevaplar verdi. Putin'in Türkiye'yiIŞİD'den petrol aldığına yönelik suçlamalarına cevap veren Erdoğan "IŞİD petrolünü bize değil, Esad'a sor" dedi.

IŞİD PETROLÜNÜ BİZE DEĞİL ESAD'A SOR

"Diyorlar ki, Türkiye IŞİD'den petrol alıyor. Yazıklar olsun. Türkiye'nin petrolünün de, doğalgazını da aldığı yerler bellidir. Bu iddiayı ortaya atanlar ispatla mükelleftir. IŞİD çıkardığı petrolü Esad'a satıyor. Parayı da oradan alıyor. Para kaynağı da belli. Biz bu noktaya gelmek istemezdik. IŞİD'in finans gücünün ardında bir yere aranacaksa Esad rejimi olmalıdır. IŞİD petrolünü bize değil, Esad'a sor. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e petrol yanıtı VİDEO

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"IŞİD meselesinin açıkça ortaya çıkmasını istiyorum. Bu örgütü bahane ederek bölgeyi dizayn etmenin peşinde olanların asıl yüzlerini hep birlikte görmüş olduk. Türkiye'den başka ciddi olarak bu örgütle mücadele eden ülke yok. Öteden beri tutumumuz net. Cumhurbaşkanı olarak, başbakanlığım döneminde de bunu söyledim. En çok zarar gören ülkeyiz. Niğde, Şanlıurfa, Ankara ve Gaziantep'te, Adıyaman'da IŞİD saldırılarına maruz kaldık. 140 vatandaşımızı kaybettik. 7 güvenlik görevlimizi şehit verdik. 2011 yılından beri 3000 kişi gözaltına alındı, bunlardan yaklaşık 800'ü tutuklandı.

Erdoğan: Aynı ihlal bugün yapılsa yine vururuz VİDEO

YİNE OLSUN, AYNISINI YAPARIZ

Tüm dünyanın, bizim haklı olduğumuzu kabul ettiği bir hadisenin genişletilmesini de doğru bulmuyoruz. Aynı ihlal bugün yapılsa, Türkiye yine aynı karşılığı vermek durumundadır.

Erdoğan: IŞİD çıkardığı petrolü Esad'a satıyor VİDEO

KUSURA BAKMAYIN IŞİD'LE MÜCADELE ETTİĞİNİZ YOK

Dün de iki insani yardım götüren tır bomlanmak suretiyle yandı. 3 kişi şehit... Şimdi bütün bunlarla beraber ne diyorlar, biz IŞİD ile mücade ediyoruz. Kusura bakmayın IŞİD ile mücadele ettiğiniz yok. Oradaki Türkmen kardeşlerimizi, Suriye vatandaşlarını öldürüyorsunuz. DIŞİD'in en büyük destekçisi Esad rejimidir.

TÜRKMENLERİ ÖLDÜRÜYORSUN

IŞİD'le mücadele adı altında Türkmen köyleri bombalanıyor. Bayırbucak Türkmenlerinin olduğu yerde IŞİD yoktur, kimse kimseyi kandırmasın. IŞİD'le mücadele adı altında Türkmen köyleri bombalanıyor. Bayırbucak Türkmenlerinin olduğu yerde IŞİD yoktur, kimse kimseyi kandırmasın. Kusura bakma sen IŞİD'i değil Türkmenleri öldürüyorsun."

Bu haber toplam 1178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri