Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savaş belgeleri sergisi konuşması

19.03.2015 11:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Arşiv Yöneticileri Kongre ve Sergisinin açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "100. Yılında Dünya Savaşının Belgeleri” konulu Dünya Arşiv Yöneticileri Kongre ve Sergisi toplantısına konuştu.

"ŞUURUNU KAYBETMİŞ 'KUKLA' DİYEBİLİYOR"

Erdoğan konuşmasının başında Çanakkale zaferinin 100. yılı münasebetiyle yayınladığı mesajda dönemin Osmanlı hükümetini "kukla" olmakla suçlayan HDP'ye yüklendi.

Erdoğan, "Bugün birileri 7 düvele karşı savaşmamızı ciddiye almıyor. Şuurunu kaybetmiş bir şekilde kukla diyebiliyor. Kendini bazı bilmezler tarihini küçümsüyor. Onların yaptıkları Çanakkale Zaferi'ni asla gölgeleyemez" dedi.

"ARŞİVLERİ HURDA OLARAK SATANLAR VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Şu bizim açtığımız Osmanlı arşivleri binasını eleştiriyorlar. Bunlar kim? Ecdadımızın arşivlerini hurda olarak satanların mirasçıları.

Böyle bir binayla ecdadımıza layık hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizler tarihi geçmiş olaylar olarak bakmıyoruz. Bizim için tarih geleceğimizdir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TEK DEĞİL SON DEVLETİMİZDİR

Tarih ibret vesikalarıyla doludur. Maalesef elimizdeki vesikaları okumakla tembellik yapıldı. Uzun süre bu milletin tarihinin 1923'te başladığını dayatmak istediler. Türkiye Cumhuriyet'i bizim tek devletimiz değil son devletimizdir.

Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 devletin kökü 2200 yıl öncesine dayanıyor. Son dönemde en önemli zaferimiz Çanakkale'dir. Balkanlar'da en büyük bozuntumuzdur.

"KENDİNİ BİLMEZLER TARİHİNİ KÜÇÜMSÜYOR"

Bugün birileri 7 düvele karşı savaşmamızı ciddiye almıyor. Şuurunu kaybetmiş bir şekilde kukla diyebiliyor. Kendini bazı bilmezler tarihini küçümsüyor. Onların yaptıkları Çanakkale Zaferi'ni asla gölgeleyemez.

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri