Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sultanahmet açıklaması

12.01.2016 13:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlamaya ilişkin konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlamaya ilişkin konuşuyor. Patlamayı gerçekleştiren canlı bombanın Suriye kökenli olduğunu açıklayan Erdoğan, ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

SURİYE KÖKENLİ CANLI BOMBA

"Suriye kökenli canlı bomba eylemi olduğu değerlendirilen saldırıyı esefle kınadığımı belirtmek istiyorum. 10 kadar maselef bu terör eyleminde ölümüz var. bunlar yerli yabancı açıklanacak. Patlamada hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Terör karşısında tek yürek olmamız gerektiğini göstermiştir. Türkiye'nin terörle mücadele karşısındaki kararlı tutumu devam edecektir. Bizim için PKK'nın PYD'nin tüm terör örgütlerinin diğerinden farkı yoktur.

TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEDEFİ TÜRKİYE

Bölgedeki tüm terör örgütlerinin hedefi Türkiye'dir. Çünkü türkiye tümüyle aynı şekilde mücadele etmiştir. DAİŞ'le mücadelede bizim kadar bedel ödeyen, kararlılıkla yürüten başka ülke var mıdır? Bunu bile anlamakta direnen birileri var.

Kendine akademisyen diyen bir güruh Türkiye'nin topraklarını korumasına dil uzatıyor, bölge halkını tehdit ediyor. Akademisyen güruhu yurtdışından gözlemcileri Türkiye'ye davet ediyor.Bunun adı mandacılıktır, müstemlekeciliktir. Türkiye, bu zihniyetin ihanetiyle 100 yıl önce de karşılaştı. Yalnızca yabancıların sorunları çözebileceğine inannan bir güruh vardı.

AYDIN MÜSVETTELERİ

Bu aydın müsvetteleri kalkıp devletin katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsvetteleri siz karanlıksınız karanlık. Sizler ne Doğu'nun ne de buraların adresini bilemeyecek kadar cahilsiniz. Ama bizler kendi evimizin yolu gibi iyi biliriz.

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri