Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan türkülü gönderme

21.03.2015 18:37
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli Toplu Açılış Tönrei'nde yaptığı konuşmada muhalefete Denizli türküsüyle göndermede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Ağaç görmek isteyen Denizli'ye gelsin. Gelsinler kendi elleriyle de fidan diksinler. Boş lafla çevrecilik yapılmaz. Taksim'de 12 ağaç yer değiştiriyor. Ortalığı yakıp yıkıyorlar. Ama onların derdi ağaç yeşil değil. Onlar gelip bizim diktiğimiz 3 milyar 250 milyon ağaca baksınlar.

- Cumhurbaşkanı Külliyesi bir sonraki Cumhurbaşkanı seçilene kadar 50 bin muhtarımızla buluşuyoruz. Parti ayrımı yapmadan muhtarlarımızla hasbihal yapıyoruz. Farklı bir Cumhurbaşkanı olacağımı söyledim. Tüm önemli gelişmeler yakın takibimiz altında. Şunu unutmayın kardeşlerim. Korkaklar zaferanıtı dikemez. Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur. Yeter ki kardeşliğimize sıkı sıkıya sahip çıkalım. İşleri güçleri benimle uğraşmak. Cumhurbaşkanı şunu dedi, hükümet şöyle dedi. Siz ne yapacaksınız onu söyleyin.

DENİZLİ TÜRKÜSÜYLE GÖNDERME

Bunlar işi meşhur Denizli türküsüne çeviriyorlar... Asmam yıkıldı, suyu sıkıldı. Bugün koca kızı görmedim canım sıkıldı. Amanın canım sıkıldı. Rahmetli Özay Gönlüm bunları görse bu türküyü şöyle söylerdi; Gündem yıkıldı, muhalefet sıkıldı. Bugün cumhurbaşkanını görmediler, canları sıkıldı. Amanın canları sıkıldı. 

BİZ MİLLETİMİZ İÇİN YAPTIK

- Milletvekili Marmaray'ı kullanmayacağız diyor. İster kullanırsın ister kullanmazsın biz bunu milletimiz için yaptık. Benim ecdadım Fatih gemileri karadan yürüttü. Biz de denizin altından Asya'yı Avrupa'ya, Avrupa'yı Asya'ya bağladık. Şimdi de Avrasya tünelini yapıyoruz. İki köprü ihtiyaca cevap vermedi. Biz de Yavuz Sultan Selim köprüsünü yapıyoruz.

GELİN 400 VEKİL VERİN

- Cumhurbaşkanı olarak 7 Haziran'da seçime girmiyorum, ama projelerimi kamuoyu ile paylaşıyorum, hedeflerimi ifade ediyorum. Biz tiribünde seyirci olamayız. Boş duranı Allah sevmez. Biz dertliyiz, bizim milletimize sözümüz var. Biz çalışacağız. 7 Haziran'da gelin şu işi bitirelim Türkiye'nin yeni Anayasası'nı yapalım. Gelin 400 milletvekili verin bu işi halledelim. Biz tribünde seyirci olamayız. Artık bu gömlek bu bedene küçük geliyor. Yeni anayasa ile birlikte başkanlık sistemi de gündeme gelmeli. Mevcut sistem eski Türkiye'nin ihtiyaçlarına göre kurulmuş.

Bu haber toplam 1464 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri