Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk'ü anma töreni konuşması

10.11.2015 12:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk'ü anma töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk'ü anma töreninde konuştu. Tarihimizin bin yıllık bir geçmişe dayandığını hatırlatarak "Rejim endişelerimizi bir kenara bırakmalıyız. Bu endişeyi kendisine siper ederek ülkenin kanını, iliğini sömürenlerin foyası ortaya çıktı" dedi.

GEÇMİŞİMİZİ GÖĞSÜMÜZÜ GERE GERE İFADE EDELİM

"Rejim endişelerimizi bir kenara bırakmalıyız. Artık geleceğe kilitlenmeliyiz. Uzun yıllar boyunca bu endişeyi kendisine siper ederek ülkenin kanını, iliğini sömürenlerin foyası ortaya çıktı. Biz diyoruz ki tarihimizle medeniyetimizle yeniden barışalım. Bu coğrafyadaki devlet varlığımızın 1000 yıllık geçmişe dayandığını göğsümüzü gere gere ifade edelim."

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

ŞEHİTLERİMİZ GURURUMUZDUR

"Bu toprakları vatan yapmak için canlarını veren şehitlerimiz bizim gururumuzdur. Rahmetli Ahmet Nihat Asya "Seni bizi vatansız nefessiz bırakma Allah'ım derken" işte bu azimdir, inançtır.

Vatansızlığın ne anlama geldiğini, yakın çevremizde yaşanan hadiseler çarpıcı bir şekilde gösteriyor. Vatan olma bilinciyle evlatlarımız bu destanı tekrar yazıyor.

KÖKLÜ BİR GEÇMİŞİMİZ VAR

Bizim millet olarak çok köklü bir geçmişimiz var. Bu tarihi en iyi şekilde araştırmak gereklidir. Bizim bir geçmişimiz var. Bu geçmişe çok iyi sahip çıkmamız gerekmektedir.

Bu yıl 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutladık. Biz asil bir ecdadın evlatlarıyız. Elbette son devletimiz cumhuriyete tüm gücümüzle sahip çıkacağız.

Bu vatanı çok ağır bedeller karşılığında kurtardık. Vatansızlığın ne anlama geldiği çevremizde yaşananlar çok güzel gösteriyor. 3 ayda 165 şehit verdik. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

OSMANLI'YI SELÇUKLU'YU REDDEDEMEYİZ

Cumhuriyet'i savunurken, Osmanlı'yı ve Selçuklu'yu reddedemedeyiz. Biz kabile devleti değiliz. Son devletimiz cumhuriyete var gücümüzle sahip çıkacağız. Biz asil bir ecdadın devamı olan bir devletiz.

ejim endişelerini gündemimizden çıkarabiliriz. Artık geleceğe kilitlenme zamanı. Uzun yıllar bu endişelerin arkasına sığınarak milletin kanını emenlerin foyası ortaya çıktı.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyorum.  Bu dört ilke ülke ve millet olarak bizim geleceğimiz üzerinde kuracağımız dört sütundur. Bunların hiçbirinden taviz veremeyiz.

GERİYE GİDİŞ SÖZ KONUSU OLAMAZ

Demokrasi, insan hakları ve hukuk devleti noktasında da en küçük bir tehdit yoktur. Bu konuda da geriye gidiş kesinlikle söz konusu olamaz.

Kökü olmayanın geleceği olmaz. Tarihçilerimizle, bilim adamlarımızla konuşalım ve millete malolmuş bir gelecek perspektifi ortaya koyalım. İdarei maslahatçılar esaslı inkılap yapamaz diyor Gazi Musta Kemal. 4 yıllık istikrar dönemi başladı. Hiç bir şeyi konuşmadaktan çekinmeyin. Sonuçta kararı verecek olan milletimizdir. Millete güvenelim. Bu ülkenin siyasetçileri yöneticileri olarak üzerimize düşeni yapalım nihai kararı milletimize bırakalım.

Rejim endişelerimizi bir kenara bırakmalıyız. Artık geleceğe kilitlenmeliyiz. Uzun yıllar boyunca bu endişeyi kendisine siper ederek ülkenin kanını, iliğini sömürenlerin foyası ortaya çıktı. Biz diyoruz ki tarihimizle medeniyetimizle yeniden barışalım. Bu coğrafyadaki devlet varlığımızın 1000 yıllık geçmişe dayandığını göğsümüzü gere gere ifade edelim."

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri