Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan: Gazze'ye sessiz kalamam!

09.07.2014 19:50
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. İhsanoğlu'nun Filistin konusundaki 'tarafsızlık' tavrını hatırlatan Erdoğan "Gezze'ye sessiz kalamam!" dedi.

GAZZE'YE SIRTIMIZI DÖNECEK MİLLET DEĞİLİZ

Bu millet içine kapanacak millet değil, bu millet komşularındaki zulme, bölgesindeki mezalime sessiz kalacak millet değil. Bu millet Gazi Osman Paşa'dan aldığı ilhamla Suriye'ye, Irak'a, Mısır'a, Filistin'e, hergün bombalanan mazlumların, gariplerin, şehitlerin diyarı Gazze'ye sırtını dönecek bir millet değildir.

İşte çıkmış adayların bir tanesi ne diyor, aman yarabbi, 'Filistin meselesinde Türkiye tarafsız kalması gerekir' diyor. Şu hale bak ya, şu hale bak. CHP'nin, MHP'nin adayı bunu söylüyor. İsrail bombaları yağdırıyor, savunmasız insanlar ölüyor, hala 'Filistin meselesinde tarafsız olacaksın' diyor. Bu ne anlayıştır. İşte görev yaptığı yerdeki mantığı da buydu, anlayışı da buydu.

ECDADIM AVRUPAYA KADAR GİDECEK BEN YANIMDAKİ GAZZE'Yİ GÖRMEYECEĞİM ÖYLE Mİ?

Benim dedelerim, atalarım, ecdadım at sırtında Malazgirt'ten yola çıkıp Avrupa içlerine kadar, Yemen'e kadar, Tunus'a kadar gidecek ama ben yanıbaşımdaki Irak'ı, Suriye'yi, Mısır'ı, Gazze'yi görmeyeceğim, duymayacağım, öyle mi Evet, ey CHP, ey MHP siz adayınızla beraber gidin Esed'in yanında oturun, siz geçin orada oturun.

BEN TARAFIM, MİLLETİN TARAFINDAYIM

Ben tarafım ama nerenin tarafıyım Milletin tarafıyım. Bunu anlamakta zorlanan bazı zavallılar var, garipler var. Diyor ki, 'bak hemen ayrımcılığa başladı.' İşte bu ifadeyi anlayamayacak kadar zavallısın. Milletin tarafında olan ayrımcı olur mu be Millet kim 77 milyon. Bunlara sorarsanız millet onlar gibi düşünenlerdir.

ERDOĞAN BU MİLLETİN TAMAMININ CUMHURBAŞKANI ADAYIDIR

Ben ülkücü kardeşlerime sesleniyorum, MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, BDP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum: Erdoğan bu milletinin tamamının cumhurbaşkanı adayıdır. Bunu böyle biliniz.

Bu haber toplam 1854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri