Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Gül: 7 yıl ne çabuk geçti

22.05.2014 11:32
MHP lideri Devlet Bahçeli, Köşk için çatı aday ziyaretleri kapsamında dün Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü.

Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde kabul ettiği Devlet Bahçeli, ilk olarak Soma maden faciasından duydukları üzüntüyü dile getirdi.

"7 YIL NE ÇABUK GEÇTİ"

Cumhurbaşkanı Gül de Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik hassasiyetlerine katıldığını ifade ederken, "Uhuvvet ve suhuletle seçimin tamamlanması" gerektiğini kaydetti. Cumhurbaşkanlığı’na aday olup olmayacağı ya da Başbakan Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili herhangi bir işaret vermediği görüşmede Gül’ün, Cumhurbaşkanı seçildiği günü dün gibi hatırladığını belirterek,"7 yıl ne çabuk geçti" dediği dile getirildi.

HALK TARAFINDAN SEÇİLECEK OLMASI AYRICA ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Gül’e, ziyaretinin nedenini açıklayan Bahçeli, ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminin halk tarafından yapılacak olması nedeniyle ayrıca önem taşıyan bu seçimde, Türk milleti ve devletine yakışan bir kişinin seçilmesi için herkese önemli görev düştüğünü vurguladı.

BAHÇELİ, ÇATI ADAY TURLARINA BAŞLADIĞINI ANLATTI

Bu seçimlerin gergin siyasi ortamda geçmesinin devletin birlik ve bütünlüğü açısından da olumsuz sonuçlar doğurabileceğine işaret eden Bahçeli, bu nedenle toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenecek bir ismin Cumhurbaşkanı seçilmesi için çatı aday turlarına başladığını anlattı.

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri