Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Gül Ekibine Rest Çekti

12.03.2011 11:26
Kulislerde Gül'ün A Takımında yer alan isimlerinde aday olacağı konuşuluyordu. Ama kimse aday olmadı. İşte olayın perde arkası

Devlet, yargı ve akademi bürokrasisinin önemli bir bölümü AKP'den milletvekili adayı olmak üzere istifa ederken, Cumhurbaşkanlığı bürokrasisinde ses çıkmadı. Bunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Aday olamayanı, ya da olup seçilemeyeni geri almam" uyarısının etkili olduğu öğrenildi.

Son güne dek kulislerde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanlarından Bahaettin Cebeci ve Ahmet Ertürk'ün de arasında bulunduğu bazı Köşk çalışanlarının istifa edeceği haberleri konuşuldu. Ancak beklenen istifa haberleri gelmedi.

Bu sonucun çıkmasında Gül'ün "Adaylığınıza karşı çıkmam, ancak istifa eder de geri dönmek zorunda kalırsanız geri almam" uyarısı etkili oldu. Gül'ün Çankaya Köşkü'nde "AKP milletvekili adayı" sıfatını taşıyan bürokratlarla çalışmak istemediği ve "Köşk'ü siyasi tartışmalara malzeme yaptırmam" tavrını sergilediği ifade edildi. Bu uyarıdan sonra, Çankaya'dan sadece seçilebilecek bir yerde adayılgı garantileyen isimlerin istifa etmesi beklendi. Ancak, istifaların olmaması, bürokratların AKP'den bu yönde bir garanti alamadığı şeklinde yorumlandı.

 

Bu haber toplam 2508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri