Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhurbaşkanı Gül'den Cemaat'e gözdağı

18.02.2014 12:03
Cumhurbaşkanı Gül, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'te AK Parti - Cemaat tartışmasında, hükümetten yana duruşunu açıkça belli etti, Cemaat'i eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Abdulah Gül, paralel yapı iddiaları ile ilgili Gülen Cemaati'ne açıkça tavır aldı, "müsade edilemez" dedi. 

AÇIKÇA CEMAAT'E TAVIR ALDI

Vatan'dan Okay Gönensin'in aktardığına göre; paralel yapı tartışmalarına da değinen Gül,"Hükümetleri rüştüne ermemiş gibi, onlara karşı ‘bu doğru değil, bu doğru’ şeklinde bir hükümet komiserliği gibi davranılırsa olmaz, kabul edilemez" dedi.

Gül, Gülen Cemaati'nin yargıdaki oluşumuna da dikkat çekerek: "Adalet dağıtılırken, hâkim ve savcı, anayasa ve yasalar dışında başka bir saikle hareket edemez, şu anda ortada böyle bir durum var. Bunlara müsaade edilemez" dedi. 

"KİMSE HÜKÜMET KOMİSERİ GİBİ DAVRANAMAZ"

Gül ayrıca şunları söyledi: "Hükümetlere karşı hükümet komiseri gibi davranmak olmaz, kabul edilemez. Devlet kademelerindeki pozisyonları dolayısıyla böyle davranamazlar.”

ensonhaber

Bu haber toplam 1604 defa okunmuştur
AYNI YOLUN YOLCUSU
mehmet selim polat
AKP,nin cumhur başkanı.tabiiki AKP yi destekliyecektir.zira Cumhurbaşkanı bağımsız değildir..Nihayet eski AKp lidir..Haliyle Cemaatı bitirmeye çalışacaktır.Ama unutmayalım li.AKP de bitmiştir..üç dönem AKP yi ayakta tutan cemaatlerdi.
18 Şubat 2014 Salı 17:53
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri