Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet 46 Türk'ün Kurtarılmasına Sevinemedi

21.09.2014 12:34
IŞİD'in elinde bulunan ve çatışmasız, fidyesiz operasyonla kurtulan 46 Türk bugün gazetelerin manşetlerindeydi..

101 gündür IŞİD'in elinde bulunan ve MİT'in başrol oynadığı operasyonla Türkiye'ye getirilen 46 kişi ülkeyi sevince boğdu.

MUHALİF BASIN SEVİNEMEDİ

Gazetelerin manşetleri burnu bile kanamadan kurtulan 46 Türk'ün yurda gelmesini mutlulukla karşılarken, başta Cumhuriyet olmak üzere hükümete muhalef gazeteler 46 Türk'ün yaşadıkları korku dolu günleri manşetlere çekti.

101 gündür yapılan çalışmaları ve son operasyonun detayları ortaya çıkıyor. Türkiye'nin tamamında 46 Türk'ün Türkiye'ye gelmesinden dolayı büyük bir sevinç yaşanıyor. Aralarında 11 aylık Ela bebeğin de olduğu grup aileleri ile özlem gideriyor. Türkiye bu sevince odaklanmışken, muhalif gazeteler ise hükümete sorumluluk yüklemek için rehinelerin IŞİD'in elinde çektiklerini manşetlere taşımaya devam ediyor.

Bu gazetelerden biri de Cumhuriyet. Gazete, 46 Türk'ün özgürlüğe kavuşmasına sevinmek yerine, çok sonra konuşulması gereken aşamaları şimdiden manşetlere çekerek IŞİD'in elinde geçen 101 günün acısını hatırlatıyor.

MUTLULUĞU GÖRMEZDEN GELDİLER

Gazete, "101 KARANLIK GÜN" manşetiyle çıktığı bugünkü sayısında "IŞİD'in elindeki rehineler kurtuldu ama sürece ilişkin pek çok nokta hala sır" spotuyla 46 Türk'ün mutluluğunu görmezden geldi.

İşte Cumhuriyet'in bugünkü manşeti

cumhuriyet_7999.jpg

Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri