Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cumhuriyet’ten İsrail Avukatlığı

24.08.2013 12:24
Cumhuriyet gazetesi, Başbakan Erdoğan’a vurma adına bugün de İsrail avukatlığına soyundu.

Başbakan Erdoğan, Mısır’daki darbenin arkasında İsrail’in olduğunu belirterek “Elimizde belgesi var” demiş ve şu bilgileri vermişti:

“2011 seçimleri öncesinde Fransa’da yapılan bir oturumda, Adalet Bakanıyla Fransa'dan bir entelektüel, o da Yahudi, orada aynen şu ifadeyi kullanıyorlar, 'Mısır'da Müslüman Kardeşler seçimi kazansa da onlar kazanamayacaktır, çünkü demokrasi seçim değildir.' Aynı, uygulama bu. O zaman Batı, demokraside tanımı yakalaması, öğrenmesi lazım. Bu yakalanmaz, öğrenilemezse demokrasinin tanımındaki bu çelişkiler, bu çatışmalar dünyayı bir başka yere doğru taşıyacaktır."

CUMHURİYET O İSMİ KONUŞTURDU

Cumhuriyet bugün sürmanşetten “O isim konuştu” haberine yer verdi. Sözde haberde “Erdoğan’ın Mısır’daki darbenin arkasında İsrail’in olduğu iddiasına kanıt olarak gösterdiği düşünür Bernard Henri Levy Cumhuriyet’e konuştu” anonsunu yapan gazete, Yahudi “düşünür”ün açıklamalarına tercüman oldu.

Levy, Cumhuriyet’teki açıklamasında, Müslüman Kardeşler’e olan kinini kusarken “Demokrasi onlar için iktidara gelmenin bir aracı” sözleriyle Mısır’daki darbenin meşru olduğunu savundu.

Başbakan Erdoğan’ın ifşa ettiği Yahudi düşünür Levy’nin Cumhuriyet’teki açıklamaları özetle şöyle:

“Asıl mesajım İsrail’eydi. Arap Baharı’ndan korkmayındı.

Müslüman Kardeşler, Nazizmin Arap versiyonudur.

Demokrasi onlar için iktidara gelmenin bir aracı.

Türkiye modernliğe sırtını dönerek yalnızlaştı.”

Habervaktim.com

Bu haber toplam 1282 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri