Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cübbeli'den uyarı metni

21.09.2012 12:24
Cübbeli, adliye önünde kendisini destekleyenlere uyarılarda bulundu

 

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü 'nün de yargılandığı davaya bugün devam ediliyor. Ahmet Mahmut Ünlü'ye destek için çok sayıda vatandaş adliye önüne geldi.

Mİ SORU EKİ AYRI YAZILIR

Destek için gelenlerin elinde taşıdığı Cübbeli pankartında yazılan yazıdaki imla hatası dikkatleri çekti. "NİÇİNMİ ONUN YANINDAYIM" başlıklı bir metnin yazılı olduğu afişte Mİ soru eki bitişik yazılmıştı.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 3'ü tutuklu 16 sanık yargılanıyor. Ahmet Mahmut Ünlü, "Haksız çıkar sağlamak için kurulan örgüte yardım etmek, 2 kez insan ticareti yapmak, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakmak" suçlamalarıyla yargılanıyor.

 

Duruşma öncesi Ünlü'ye destek amacıyla çok sayıda vatandaş adliye önüne geldi. "Hepimiz Cübbeliyiz" yazılı bandaj takan vatandaşlar çeşitli pankart açtı.

"TAHLİYE OLMAZSAM TAŞKINLIK YAPMAYIN"

Çağlayan Meydanı'nda toplanan gruba Ünlü'den geldiği belirtilen uyarıları içeren broşür dağıtıldı. Uyarı metninde, "Provokasyona yol açacak hal ve hareketlerden uzak durun. Emniyet güçlerine zorluk çıkarmayın. Herhangi bir kişi, kurum ve kuruluş hakkında slogan atmayın. Kişi, kurum ve kuruluşları hedef alan pankartlar açmayın. Provokasyon yapabilecek gruplara, şahıslara dikkat edip uyarıda bulunun. Şüpheli gördüğünüz şahısları, paketleri emniyet güçlerine bildirin. Tahliye olunmamam halinde sakın ola ki taşkınlık yapmayın." ifadeleri yer aldı.

Bu haber toplam 2246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri