Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'DAEŞ'in İran'da geniş çaplı bir eylem yapması uzak ihtimal'

23.11.2015 08:34
İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Caferi, DAEŞ'in İran'da geniş çaplı bir eylem yapmasının uzak bir ihtimal olduğunu söyledi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, terör örgütü DAEŞ'in İran'da geniş çaplı bir eylem yapmasının uzak bir ihtimal olduğunu söyledi.

İranlı Öğrenciler Ajansı İSNA'nın haberine göre, Direniş Ekonomisi Öncüleri Konferansı'nda konuşan Caferi, "DAEŞ'in koruduğu ve kendisi tarafından desteklenen örgütler var. Bu örgütlerden biri Kermanşah'da tespit edildi ve gözaltına alındı. Diğer örgütler de istihbarat birimlerinin takibinde. Gerekli görüldüğünde onlara karşı da operasyon düzenlenir" ifadelerini kullandı.

DAEŞ'in İran'da uzun süredir güvensizlik ortamı oluşturmak istediğini fakat istihbarat birimleri ve halkın işbirliğiyle şu ana kadar çabalarının boşa çıkarıldığını dile getiren Caferi, "Ülkemizdeki güvenlik şartları göz önüne alındığında, DAEŞ'in İran'da geniş çaplı bir eylem yapmasının uzak bir ihtimal olduğunu biliyorum. Küçük çaplı eylemler düzenleyebilir ama diğer ülkelerde olduğu gibi yapamaz ve İran'daki güven ortamını bozamaz" şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri