Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dağlıca'da yaralanan er yaşadıklarını anlattı

23.06.2012 16:07
Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi'nde askeri birliğe PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıdan yaralı kurtulan piyade er Ömür Arslan, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu.

Er Arslan, memleketi Trabzon'a gelerek ailesine kavuştu. Kahramanca savaştıklarını belirten Arslan, "Saat 03.30'da taciz ateşi ile uyandım. Hemen mevzilere geçtik. Roket, havan topları gelmeye başladı. Sabah saat 09.00'a kadar sürdü. Kahramanca savaştık" dedi.

Terör örgütünün saldırısında yaralandıktan sonra Ankara GATA'da tedavi gören ve dün taburcu edilen 21 yaşındaki Ömür Arslan, bu sabah geldiği Trabzon'da ilk olarak saldırıda şehit düşen ve önceki gün Trabzon'da toprağa verilen asker arkadaşı Onbaşı Ali Yasin Erosmanoğlu'nun mezarını ziyaret etti. Daha sonra İnönü Mahallesi Düzen Sokak'ta bulunan evine giderek ailesiyle hasret gideren Ömür Arslan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Saat 03.30'da taciz ateşi başladı. Mevzilere geçtik. Roketler, havan topları gelmeye başladı. Sabah 09.00'a kadar sürdü. Kahramanca savaştık, şehitlerimiz oldu. Arkadaşlarımın mekanları cennet olsun. Kurşun ve şarapnel parçaları geliyordu, her yer kan içinde kalmıştı. Kanları gördüğümüz halde yılmadık, savaştık. Başarılı olamadılar. Yakalananlar da Yeşiltaş'ı ele geçirmek istediklerini söylemiş, 'Böyle bir şok beklemiyorduk' demiş. 8 şehit verdik ama onlarda daha çok kayıp var. O anda yaşadıklarımı bir ben, bir de Allah bilir. 20 sene film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden. Aileme kavuştum, mutluyum. Keşke diğer aileler de çocuklarına kavuşabilseydi."

"KOMŞULARDAN HARÇLIK ALIP ANKARA'YA GİTTİM"

Çocuklarına kavuşma mutluluğunu yaşayan baba Ali Arslan ise, oğlunun ciddi yaraları olmamasına sevindiğini belirterek, GATA'da tedavi gören oğlunu görebilmek için Ankara'ya giderken maddi sorunlar yaşadığını anlattı.

Komşularından para alıp Ankara'ya gittiğini belirten Ali Arslan, "Yine de çok şükür. Keşke diğer aileler de bizim gibi evlatlarına kavuşsaydı" dedi. Emine Arslan da oğluna sarılarak hasret giderdi, mutluluğunu dile getirdi.

Bu arada, Ömür Arslan'ın 45 gün rapor aldığı, sürenin sonunda da tezkeresini alacağı belirtildi. 

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri