Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dağlıca'ya Poyraz'ın Kitabını Göndermişler!

01.11.2011 07:24
Saldırı gününe kadar bir tek helikopter gönderilmeyen Dağlıca taburuna, sonraki aylarda Ergenekon tutuklusu Ergun Poyraz'ın kitaplarının gönderildiği ortaya çıktı.

Dağlıca'da 12 Mehmetçiğin şehit düştüğü, 8 erin de kaçırıldığı baskının günler öncesinden bilinmesine rağmen hiçbir önlem alınmadığının ortaya çıkmasının ardından, yaşanan istihbarat zafiyetine ilişkin raporlar da gözler önüne serildi. Son olarak ise, Emekli Başçavuş Mehmet Eğilmezgil'in ifadeleri dikkat çekti. Eğilmezgil, "Bize destek yerine Ergün Poyraz'ın kitapları gönderildi." dedi.

Zaman'ın haberine göre, Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafından Dağlıca Taburu'na destek amaçlı gönderilen Başçavuş Mehmet Eğilmezgil, 9 Temmuz 2007'den saldırı gününe kadar bir tane bile keşif amaçlı veya operasyonel faaliyet için helikopter gönderilmediğine dikkat çekiyor.

Dağlıca'da o dönemde askerlerin çadırlarda yattığını belirten Eğilmezgil, taburun operasyonel faaliyetlerinin törpülendiğini vurguluyor. Ayrıca saldırıdan sonraki aylarda Ergenekon davasından tutuklu sanık Ergün Poyraz'ın kitaplarının Alay Komutanlığı tarafından dağıtılmak üzere tabura gönderildiğine dikkat çeken Eğilmezgil, bu kitapların Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında yazılan kitaplar olduğu için Onur Dirik'in emriyle yakıldığını belirtiyor. Eğilmezgil, bu kitapların kasıtlı olarak gönderildiğini yıllar sonra anladığını belirtiyor. 

Bu haber toplam 1928 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri