Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Danimarka'ya nükleer tehdit

24.03.2015 01:55
Rusya, ABD öncülüğündeki NATO’nun füze kalkanı programına katılmayı amaçlayan Danimarka'yı nükleer silahlarıyla tehdit etti.
Rusya, ABD öncülüğündeki NATO'nun füze kalkanı programına katılma isteğini dile getiren Danimarka'yı tehdit etti. Rusya'nın Kopenhag Büyükelçisi Vanin, Danimarkalıların bu programa katılmanının sonuçlarını tam olarak kavradığını sanmıyorum. Eğer bu olursa, Danimarka savaş gemileri Rus nükleer füzelerinin hedefi olur' tehdidini savurdu.
 
Lyllands- Posten gazetesine konuşan Rus Büyükelçi Mihail Vanin, ülkesinin füze kalkanı projesine karşı olduğunu yinelerken, 'Danimarka Rusya'ya karşı tehididin bir parçası olacaktır, ve bu pek barışçıl değil. İlişkileri yaralar' diye konuştu.
 
NATO Sözcüsü Oana Lungescu ise Rusya'dan gelen bu tehdide sert yanıt verdi. Lungescu Danimarka'nın NATO üyesi olduğunu söyleyip, 'NATO tüm müttefiklerini herhangi bir tehdide karşı korur' dedi.
 
Lungescu, 'Şunu açıkça ifade ediyoruz: Bu füze savunma sistemi Rusya'ya ya da başka bir ülkeye karşı bir önlem değil. Bu herhangi bir füze tehdidine yönelik bir adım' ifadelerini kullandı.
Bu haber toplam 1758 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri