Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DANIŞTAY SUİKASTİNDE ŞOK PERİNÇEK İDDİASI!

10.05.2013 11:12
Ergenekon davasının dünkü duruşmasında tutuklu sanık Osman Yıldırım, Perinçek ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Ergenekon davasının dünkü duruşmasında tutuklu sanık Osman Yıldırım, Perinçek ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Terör Örgütü davasının dünkü duruşmasına esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasını yapan tutuklu sanık Osman Yıldırım'ın sözleri damga vurdu.

Yıldırım, sanık Doğu Perinçek'in kendisine Danıştay suikastiyle ilgili verdiği ifadeyi değiştirmesi teklifinde bulunduğunu belirtti. Yeni Şafak'ın haberine göre, 'Danıştay suikastından sonra cumhuriyetçiler, ulusalcılar gösterdikleri tavırla yargıya müdahalede bulundular. Bunlar Türk ve Türkiyeli değil. Doğu Perinçek bana koridorda 'İfadeni değiştir, geri çek. Maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılayalım'dedi. Ben reddettim. 'Perinçek bana teklifte bulundu' diyorum. Avukatları ise hakaret ettiğimi iddia ediyor. Perinçek benimle konuştuğunda güvenlik kameraları kayıttaydı' diyen Yıldırım, vicdanının rahat olduğunu dile getirdi ve beraatini talep etti.

Dava, bugün görülecek duruşmayla devam edecek.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 5110 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri