Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Darbe atölyesinde görevli kim varsa dokunulsun

04.12.2012 01:35
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 2.Konya Kitap Günleri devam ediyor. Çıra yayınları standında kitaplarını imzalayan Gazeteci-Yazar Aslan Değirmenci, fuar kapsamında ‘darbeler’ konulu bir seminer verdi.

Zindankale Sanat Galeresi'nde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği seminerde konuşan Değirmenci, geçmişle yüzleşmenin tam anlamıyla sağlanmadığı takdirde darbecilerle mücadelenin başarıya ulaşılamayacağını savundu.

Tüm ayakları deşifre edilmeli

Hükümetin 5 yıldır çetelere karşı sergilediği tutumunun tarihi öneme sahip olduğunu vurgulayan Değirmenci, “Şimdi deşifre olan derin yapıların, deşifre olmayan tüm kollarına ulaşmaya sıra geldi. Derin yapıların; iş dünyası, eğitim, medya ve Güneydoğu ayağının üzerine gidilmelidir. Karanlık örgütlerin finans kaynakları araştırılmalı, akademik kadrolardan aldıkları destekler incelenmeli ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde karıştıkları illegal faaliyetler gözler önüne serilmelidir. Medyanın sağladığı lobi desteği de masaya yatırılmalıdır” dedi.

En iyi tedavi yöntemi

Ülkede emir komuta hiyerarşisi içinde sıralanan tüm darbelerin itaatkâr, homojen, sessiz ve tepkisiz bir toplum yapısı oluşturmayı hedeflediğini vurgulayan Değirmenci, “Askeri vesayet sistemini pekiştirmek, bunu sivil vesayete çevirmek, ipleri hep elde tutmak için yapılan darbelerin mimarlarından bugün hesap soruluyor olması fazlasıyla önemli. Darbe atölyesinde görevli herkesin cezalandırılması elzemdir. En iyi tedavi yöntemi budur” diye konuştu.  

Kaynak:
Bu haber toplam 2886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri