Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DARBE MAĞDURLARININ SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI

05.01.2012 15:00
Asker olarak göreve başladılar. Haksızlığa uğradılar. Şimdi onlar"Araştırma Görevlisi"

Ülkemiz son 50 yılını darbeler ile heba etmiştir. Darbeciler kendi düzenlerini kurmak için başkalarının düzenlerini, aile hayatlarını, beklentilerini yıkıp mahvettiler.  Kanunları kendileri yaptılar kendileri istedikleri gibi yorumladılar ve sonunda kendi evlatlarını mağdur ettiler.
2010 referandumu ile bu mağduriyet bir nebze giderildi. Kapsam dışı kalanlar oldu. Kapsam dışı kalan mağdurlar için yeni bir kanun tasarısı hazırlandı ve hükümet yetkililerine bu durum anlatıldı. Haklarını kısmen dahi olsa alan ve kamu kurumlarında istihdam edilen personel için uzun süren mağduriyetten sonra gerek yaşadıkları travmaların atlatılması ve de gerekse maddi haksızlıkların bertaraf edilmesi ile buruk ta olsa bir sevinç yaşıyorlar.


6191 sayılı kanunu geçici 32. Maddesine istinaden “Araştırma Görevlisi” statüsünde göreve başlayan rütbeli sivillerin anlattıklarından ve de haksızlıkların giderilmesinde yapmış oldukları katkılar ve konuya olan vukufiyetleri açısından görüşlerini aldığımız E.Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile yapmış olduğumuz röportajları 07.01.2012 tarihinden itibaren 3 bölüm halinde yayınlayacağız.


Amacımız yeni mağduriyetler olmasın, mağdur edilenler yeni görevlerini huzur içinde yapabilsinler.
Yazı dizimizde buluşmak üzere.

Ahmet TÜRKAN – Habername
ahmetturkan@gmail.com

Kaynak:
Bu haber toplam 2144 defa okunmuştur
bakan mağduru astsb
ali yalçınkaya
Ahmet bey yazılarınızı takip ediyorum.Sayın Adnan paşam ve Sayın Nevzat hocam ile yapacağınız röportajın biz kararname ve bakan mağdurları için hayırlı neticeler vermesini diliyorum.Alınamayan haklar ve ret alan bizler için.
06 Ocak 2012 Cuma 11:32
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Darbe Mağduru
Bülent Yavaş
Konuyu merakla takip edeceğim.
05 Ocak 2012 Perşembe 16:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
tebrik
ahmet durgun
rütbeli siviller kelimesi hoş yazınızı merakle bekliyorum
05 Ocak 2012 Perşembe 15:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri