Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Darbeci Baro" Genç Sivilleri Tartakladı

23.03.2011 17:25
Beyoğlu'nda cübbelerini giyerek yürüyüş yapan İstanbul Barosu avukatları, yine "Genç Siviller" tarafından pankartla protesto edildi.

 

Basın özgürlüğü için Taksim’de yürüyen İstanbul Barosu’na Genç Siviller yine sürpriz yaptı. Bir otelden geçen yılki Darbeci Baro afişine nazire yapan “Anlarsın ya Baro” afişini sarkıtan iki genç kız avukatların saldırısına uğradı.

Beyoğlu’nda Ergenekon davasındaki son tutuklamaları karşı protesto yürüyüşü düzenleyen İstanbul Barosu’ndan bine yakın avukatı bir sürprizle karşılaştı.

Geçen yıl baronun düzenlediği yürüyüşü bir otele astıkları “Darbeci Baro Taksim’e hoş geldin” pankartıyla karşılayan Genç Siviller üyeleri, bu kez İstiklal Caddesi üzerindeki bir otelin penceresinden “Anlarsın ya Baro” yazılı bir pankart sarkıttı.

Baro Başkanı Ümit Kocasakal’ın da yer aldığı yürüyüşte bir grup, otele girerek Genç Siviller üyesi Şehadet Çitil, Hülya Yalçınkaya’yı darp ederek pankartı indirdiler.

Yalçınkaya, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Odadan çıkarken Şehadet öndeydi ve merdivenlerde Şehadet’in boğazını sıkıp merdivene attılar. Beni sıkıştırıp darp ettiler. Baro ve İşçi Partisi üyesi olduklarını söylediler.”

taraf



CİHAN

 

Bu haber toplam 2542 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri