Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Darbenin Başbakanı: Akşener'

31.07.2016 13:36
Bir televizyon programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması durumunda Meral Akşener'in Başbakan olacağını söyledi.

Bir televizyon programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması durumunda Meral Akşener'in Başbakan olacağını söyledi.

Gökçek şunları söyledi:

“Bunu inkar etmeye gerek yok. Sloganlarına bakın Meral Akşener'in, bir de bunların bildirideki sloganlarına bakın. Meral Akşener'in propaganda süresince her tarafta dikkat edin, destekleyenler FETÖ'cülerdi. ‘15'inde çok güzel şeyler olacak ve 15'inden sonra siz görün' diyordu. Sen nereden biliyorsun 15'ini? ‘Başbakan olacağım, başbakan olacağım' deyip duruyordun. Bazı şeyler geçmişte anlaşılamıyor ama olaylar ortaya çıktıktan sonra anlaşılıyor. Her iki tarafın da sloganları aynı, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh', olacak iş değil. ‘Sen bu sloganı kullanacaksın ve alıp başını gideceksin' dediler. Devam olarak o da bunu söylüyordu dikkat edin.”

CHP'NİN DURUMU

İktidar ve muhalefetiyle tek yürek olan Türkiye'de, CHP ile ilgili ise Gökçek, “Benim CHP'ye karşı fikirlerim değişmedi ve değişmez de. Şu sırada bile CHP'li bazı milletvekillerinin anormal çıkışları devam ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, darbenin karşısında durdu ve ilk defa ‘FETÖ' dedi. Bu ortak noktada birlikte olup, o kırgınlıkları unutacağız. Siyasi mücadelemizi yine yaparız. İlk günden beri özen göstermeye çalıştım. Her gün CHP aleyhinde tweet atan Melih Gökçek, bunu gündeminden çıkarttı. Bu ülke batarsa onlar da batar, biz de. FETÖ gelseydi, kendisine muhalif herkesi temizlerdi” ifadelerini kullandı.

Başkan Gökçek, CHP Ankara'da miting yaparsa ve kendisini de davet ederse gideceğini söyledi.

Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri