Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davos'ta Davutoğlu'ndan Mısır mesajı

22.01.2015 01:03
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Arap kanaat önderleriyle yaptığı toplantıda Mısır'daki askeri yönetimi tanımayacaklarını tekrarladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 6 yıl sonra Başbakan düzeyinde temsil edildiği Davos Zirvesi sonrası Arap kanaat önderleriyle yemekte buluştu. Türkiye'nin 30 yıl öncesinde G20 Dönem Başkanı olacağını kimsenin hayal bile edemeyeceğini ifade eden Davutoğlu, bunun bir başarı öyküsü olduğunu söyledi.
 
Başbakan Davutoğlu, Davos'ta Arap kanaat önderleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada ise "30 yıl önce kimse Türkiye'nin G20 Dönem Başkanı olacağını hayal edemezdi.Türkiye bazen 1 milyar doları IMF'den ya da Dünya Bankası kaynaklarından bekliyordu. Bu çerçevede bir başarı hikayesi söz konusu" dedi.
 
Davutoğlu şunları ifade etti:
 
"Mısır halkı ile herhangi bir problemleri olmadığını belirterek, "Ancak bizim değerlerimize olan saygımızdan dolayı askeri darbeyi hiçbir zaman tanımayacağız ve bunu ifade ettik, ifade etmeye devam edeceğiz. Umuyorum ki Mısır halkı kapsayıcı bir yönetişim ortaya koyacaklar"
 
"Türkiye olarak hiçbir ülkeyle ilgili siyasi gündemimiz söz konusu değil, Tunus'taki gibi. Biz şu anda onunla ilgili gurur ve mutluluk duymaktayız. Tunus'taki bütün insanları tebrik etmek istiyorum bu bir başarı hikayesi Arap Baharı açısından" dedi.
Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri