Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davos'u yorumlamayan tek parti!

30 Ocak 2009 / 20:18
Başbakan Erdoğan'ın Davos zirvesinde takındığı tavır Türkiye'de olduğu kadar tüm dünyada da geniş yankı bulurken, Meclis'teki bir siyasi partiden ses çıkmadı..
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta Dünya Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirilen ''Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le restleşmesi ve panel yöneticisime kızıp programı terkl etmesi tüm dünyada öncelikli konu. Türkiye'de olduğu kadar özellikle Ortadoğu ve Avrupa'da geniş yankı bulan Erdoğan'ın tavrına bir tek siyasi partiden herhangi bir açıklama gelmedi.

Başta anamuhalefet partisi CHP olmak üzere, DSP, DTP ve DP Erdoğan'a tepki gösterip eleştiriler yağdırırken, Saadet Partisi, BBP ve Anavatan Partisi'nden ise tam destek geldi. İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek bile bugün yapılan çapraz sorgusunda Erdoğan'ın Davos tavrını değerlendirdi ve Erdoğan'ın Türkiye'yi utandırdığını savundu. Fakat MHP kanadından, destek yada tepki anlamında herhangi bir açıklama gelmemesi dikkatlerden kaçmadı. Deniz Bölükbaşı gibi diplomat kökenli milletvekilleri olan MHP'den resmi anlamda herhangi bir açıklama gelmezken, CHP'nin tepki göstermesi ile MHP'nin nasıl bir tavır takınacağı da merak konusu oldu.
Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri