Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na Cevap Verdi

28.12.2012 01:02
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazze konusunda Mısır ile Türkiye arasında rekabet olduğu, Türkiye'nin rol çaldığı eleştirisine ilişkin konuştu...

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazze konusunda Mısır ile Türkiye arasında rekabet olduğu, Türkiye'nin rol çaldığı eleştirisine ilişkin, "Yeni bir fitne başlatıyorlar Türkiye ile Mısır rekabet halinde değildir. Kimse Mısır ile rekabet içinde olduğumuz rehavetine kapılmasın" dedi.

Davutoğlu, Strateji Düşünce Enstitüsünde bir konuşma yaptı. Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelttiği Türkiye Mısırdan rol çalıyor eleştirilerine yanıt veren Davutoğlu, "Yeni bir fitne başlatıyorlar. Türkiye-Mısır ile rekabet halinde, rol çalıyorlar diyorlar. Mısır ile Türkiye bu bölgede ikili olmak için ilerliyor. Mısır'ın başarısı bizim için önemli. Mısır'ın ekonomik ve diplomatik açıdan her adımını destekliyoruz ve destekleyeceğiz. Türkiye Mısır ile rekabet halinde değildir. Kimse Mısır ile rekabet içinde olduğumuz rehavetine kapılmasın. Ortadoğu'da Mısır'ın ön plana çıkması için destek vereceğiz. Bunlar yeni soğuk savaş kültürü. Biz bu soğuk savaşı yok etmek için politika yürütüyoruz" dedi.

İHA

Bu haber toplam 3882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri