Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: Ahlaksızlığın en çarpıcı örneği

27.08.2015 17:14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızına yönelik ahlaksızca söylemlerde bulunanlara Başbakan Davutoğlu'ndan da sert kınama geldi. Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunan Davutoğlu, "Haddini siz bildirin. Ama siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a yönelik sözlerini sert dille eleştiren Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu göreve çağırdı.

 

AKİM ödül töreninde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu ile son iki buçuk aydır, son derece nazik, nezaket kuralları içerisinde görüşmeler yaptık. Karşılıklı olarak birbirimizi tanıdık, ailelerimizden bahsettik. Şimdi kendisine sesleniyorum, bu milletvekilinin haddini siz bildirin. İnsanların aileleriyle siyasilerin aileleri üzerinden bir takım oyunlara kalkışan bu insanların haddini siz bildirin. Ama siz bildirmezseniz biz had bildirmeyi de biliriz" dedi.

 

Davutoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu'na bir çağrıda bulunmak istiyorum burada. Günlerdir bize siyasi ahlaktan bahsedenler, bir CHP milletvekilinin irfan, ahlak sahibi bir genç hanımefendiye dönük yaptığı çirkin iftira konusunda sessiz kalıyorlar. Cumhurbaşkanımızın kızı Sayın Sümeyye Erdoğan'a dönük olarak yürütülen bu alçakça kampanya her şeyden önce siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneğidir" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri