Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: AK Parti 4 yanlışı götürecek

18.05.2015 00:11
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'nin Büyük İstanbul Mitingi kapsamında Maltepe'de milyonlara seslendi. Davutoğlu ' Hedefleri paralel çeteyle 4'lü koalisyon kurup bizi engellemek. Yani 4 yanlış bir araya gelecek. 1 doğruyu AK Parti'yi götürecek. AK Parti

AK Parti'nin hedef 2 Milyon sloganıyla start verdiği İstanbul mitingi başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu birlikte sahneye çıktı ve milyonları selamladı. Selamlamanın ardından Davutoğlu milyonlara hitap etmeye başladı.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Fatih Sultan Mehmet Han'a selam olsun. İstanbul'a düşman gemileri geldiğinde "geldikleri gibi giderler" diyen Gazi Mustafa Kemal'e selam olsun. Yahya Efendi'ye, Akşemseddin'e selam olsun.

İSTANBUL BENİM EN BÜYÜK HOCAM

 

- İstanbul bizim için bir aşktır, sevdadır. Çocukluğumuz Fatih'te geçti. Okuduğum lise dolayısıyla İstanbul'un kalbinde bulundum. Her bir taşını ezberledim. İstanbul'a benim en büyük hocama selam olsun. İstanbul'un her bir köşesine selam olsun. Tüm ilçelerimize selam olsun. İstanbul diyince aşkla andığımız bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her köşesine imzasını atan Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun...

İSTANBUL BİZİM İÇİN AŞKTIR

 

- Bu benim 41'inci mitingim. 41. Mitingini İstanbul olarak istedim. Bizim burası aşktır. Saraybosna, Kahire, Filistin burada mı? Bizim davamız burada. Sevda ile bu bayrağı dalgalandırıyoruz. Aziz İstanbul yanımızda mısınız? Arkamız da mısınız? Yanımızda mısınız?

AK PARTİ 4 YANLIŞI GÖTÜRECEK

 

- Hedefleri paralel çeteyle 4'lü koalisyon kurup bizi engellemek. Ey İstanbullular sizi arkasına alan durabilir mi? Muhalefetin hiçbiri iktidar olurum diyemiyor. Onların akıl hocaları diyor ki; Ak Parti'yi durdurun. Yani 4 yanlış bir araya gelecek. 1 doğruyu AK Parti'yi götürecek. AK Parti 4 yanlışı götürecek. Bu millet kendisine tevdi edilen emaneti bırakıp kaçanlara bir daha emanet verir mi?

BİZ KUDRETLİ TÜRKİYE'NİN YOLCUSUYUZ

 

- Biz ekonomik kalkınmanın yolcusuyuz. Bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka yaptıkları bir şey yok. Biz millete hizmet için iktidar olmak istiyoruz. onlar biz sizi engelleyeceğiz diyorlar. Biz birlik hürriyet özgürlük demokrasi yolcusuyuz. Biz kudretli şefkatli yani Türkiye'nin yolcusuyuz. CHP 33 ilde milletvekili çıkaramamış, MHP'nin 45 ilde milletvekili yok. HDP Kürt vatandaşlarımızı istismar ile meşgul. Bizim ise 79 ilde milletvekilimiz var.

HZ. AZRAİL'E VE ALEYKÜM SELAM DERİZ

 

- Milli birliğin ve beraberliğin adresi AK Parti. Vatanını teminatı AK Parti'dir. Hürriyet, özgürlükler, demokrasi, 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Orada sayın Cumhurbaşkanımızın teşvikiyle başlatılmış olan demokrasi projesini hayata geçirdik. Paralel çetenin savcıları bizim için merhum şehit Başbakan Adnan Menderes'i hatırlatıyorlar. Bre gafiller biz korkar mıyız. Biz Allah için şehit olacaksak bir an olsun tereddüt etmeyiz. Hz. Azrail'e ve aleykum selam deriz.

İSİMLERİ ANILMAYACAK

 

- Nasıl Türkiye'de Adnan Menderes'e idam cezasını veren Salim Başol'un bugün adı anılmıyorsa, önümüzdeki on yıllarda da Mısır'da Mursi ve arkadaşları anılacak ama ona idam cezası verenler tarihin çöplüğüne atılacak"

TÜRKİYE'YE BİR SİSİ ARIYORLAR

 

- Azınlık vakıflarının malları iade edildi. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkı tanındı. Siyasi partilerin kapatılması tarihe karıştı. Şimdi bütün bunları görmeyenler tutturmuşlar AK Parti otoriterliği temsil ediyor. Aslında AK Parti'yi bu şekilde itham ederek kendi otoriter rejimlerini kurmaya çalışıyorlar. Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar Sisi" Buna izin verir misin İstanbul? Özgürlüklerin devamı için AK Parti demeye devam edecek miyiz? Özgürlükler insan onurudur ve bu onuru korumak için ayağa kalkmaya var mıyız? Zalimlere karşı dimdik durmaya var mıyız?

EMEKLİLERİMİZ İÇİN ADIMLAR ATACAĞIZ

 

- Emekli maaşını her bir kademede 6 kattan 10 kata kadar artıran AK Parti'dir. Emeklilerimize sesleniyorum, en kısa zamanda emeklilerimizin hayat standardını yükseltecek adımı atacağız.

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri