Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: İki ihtimal var

28.11.2015 17:04
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ile görüştüğüne değinen Davutoğlu, Elçi'nin öldürülmesine ilişkin "İki ihtimal var, olay mutlak surette aydınl

Davutoğlu'nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Taziyelerimizi ilettim Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ile görüştüm olayı değerlendirdik ve taziyelerimi ilettim. Sayın Tahir Elçi bir tarihi miras olanDört Ayaklı Minarenin zar görmesi üzerine açıklama yaparken aynı olay esnasında teröristler bir araç içerisinden ateş açıyorlar ve Tahir Elçi olay esnasında hayatını kaybetti. Bu olay mutlak surette aydınlatılacaktır.

İki ihtimal söz konusu Elçi'ye yönelik iki suikast olmuş olabilir bu kesinlikle aydınlatılacaktır. İkinci ihtimal ise teröristlerin saldırı sonucu polisin açtığı ateş ve teröristlerin açtığı ateş arasında kalması sonucu ölmesi. Balistik inceleme ile ortaya çıkacaktır. Konu en açık şekilde paylaşılacaktır. Görüşler ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının canı malı kutsaldır."

Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri