Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu ne konuştu? İşte o fotoğrafın hikayesi

31.08.2015 11:38
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kameralara yansıyan görüntüsü merak konusu olmuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, 30 Ağustos törenlerinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile verdiği görüntüleri hikayesini anlattı.

Başbakan Davutoğlu, 30 Ağustos törenlerinde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile torunlar hakkında konuştuklarını belirterek şunları söyledi: 

"TORUNUMUN SON HALİNİ GÖSTERDİM"

"Şimdi Sayın Kılıçtaroğlu ile bu müzakereler esnasında, akşam yemeği esnasında evden, torunlardan bahsetmiştik. Sohbetin bir kısmı öyleydi. Sare Hanım, 'Selvi Hanım nerede, gelemediler mi' diye sordu Sayın Kılıçdaroğlu'na. O da, 'Torunla meşgul' dedi. Yani, 'Toruna bakıyor' dedi. Bizim de Amerika'da okuyan kızımdan torunum geçen hafta buradaydı, birkaç gün önce gitti. Bu sabah tam törene gelirken resim göndermişti. Ben de resmi gösterdim son halini, sabah çekilen. Torunlar üzerine konuştuk."

davutoğlu-ile-kiliçdaroğlu-ne-konuştu-i̇şte-o-fotoğrafin-hikayesi.jpg

"BENZER TABLO ÇIKMAYACAK"

Davutoğlu, bir gazetecinin, "1 Kasım sonrasında yine benzer tablo çıkarsa CHP ilekoalisyon olur mu diye biz bu görüntüleri yorumluyoruz" şeklindeki sözlerine Davutoğlu, şöyle karşılık verdi:

"Hiç kimse öyle bir şeye niyetlenmesin, benzer tablo çıkmayacak. AK Parti tek başına iktidara gelecek, onu tartışmayız şimdiden. Şimdi benzer tablo çıkacak diye sanki bunu kabullenmek olayı yok. AK Parti'nin tek başına iktidarından hiç şüphe etmeyiz. Ama bu kurduğumuz seviyeli ilişki çok güçlü AK Parti iktidarıyla ümit ederiz ki yine anamuhalefet partisi olarak CHP olacaktır. Yani öyle bir tablo çıktığında seviyeli bir iktidar muhalefet partisi ilişkisi olur. Onu merak etmeyin."

Azerbaycan sınırında yaşanan gelişmelerle ilgili bir soru üzerine de Davutoğlu, "Can Azerbaycan'a selam. Türkiye buradayken Azerbaycan'ın sınırlarında hiçbir sıkıntı olmaz. Hep beraberiz. Bu bayram, 30 Ağustos Zafer Bayramı Azerbaycan'ın da bayramıdır. Azerbaycan'ın bayramı da bizim bayramımızdır" diye konuştu.

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri