Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Davutoğlu: Kandil'e haddini bildirdik!

09.08.2015 00:53
Başbakan Ahmet Davutoğlu, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu, "Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız" dedi.

Başbakan Davutoğlu: "Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız. Buradan ilan ediyorum, 23 Temmuz'da Yalçın yiğidimizi öldüren DAEŞ terör örgütü veya herhangi bir başka örgüt, Suriye'den ülkemize bir tehdit teşkil ederse aynen 23 Temmuz gecesi gibi tepelerine biner, cezalarını veririz."

Başbakan Davutoğlu: Zannettiler ki polisimizi şehit edecekler ve biz susacağız. Nasıl DAEŞ’in haddini bildirdiysek, Kandil’de de bildirdik.

Başbakan Davutoğlu, Caylanpınar'da halka hitap etti.

TEPELERİNE BİNER, CEZALARINI VERİRİZ

Davutoğlu, konuşmasında, "Şehidimizin kanına girenlerin hesabını mutlaka sorarız. Buradan ilan ediyorum, 23 Temmuz'da Yalçın yiğidimizi öldüren DAEŞ terör örgütü veya herhangi bir başka örgüt, Suriye'den ülkemize bir tehdit teşkil ederse aynen 23 Temmuz gecesi gibi tepelerine biner, cezalarını veririz" dedi.

MENDERES GİBİ YAPMAKSA BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ

Hiçbir zaman çatışmayı savunmadıklarını belirten Davutoğlu, şunları söyledi:

"Şimdi diyorlar ki 'çatışmasızlığa dönelim', evet dönelim. Hiçbir zaman çatışmayı savunmadık biz. Hiçbir zaman şiddeti savunmadık. Ama çatışmasızlıktan kasıtları, yine başka bir gece ilerde polislerimizi katledecekler de biz sessiz kalacağız diye düşünüyorlarsa, eğer çatışmasızlıktan kastettikleri, şehirlerimizin etrafında işkence yaptıkları mahkeme veya şeyler kurmak, oralarda vatandaşlarımızdan haraç almayı kastediyorlarsa, buradan sesleniyorum, bir daha kamu düzenini bozan kim olursa olsun ne niyetle olursa olsun mutlak suretle cezalandırılacaktır.

Eğer çatışmasızlıktan kastettikleri, kendilerine uymadığı, kendilerine seçimde yenilgi tattırdığı için Menderes gibi kardeşlerimize suikast yapmaksa buna izin vermeyeceğiz."

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri